Kim Kazanacak?

Seküler milliyetçi tabanına sahip Sinan Oğan seçmenleri son durumu belirleyecektir.

Kim Kazanacak?
Yunus Çoban

Rize-

Milliyetçiliğin kazanacağı bir seçim demek yanlış olur. Lakin halı hazır durumda iki aday kalmış iken ortada belirleyici olacak iki kalem kalmıştır. Birincisi sandığa gitmeyenler, ikincisi ise Sayın Sinan Oğana oy veren seçmenler. Atatürkçü milliyetçiler ve muhafazakar milliyetçiler taraflarını seçtiler ve ikinci turda da aynı istakamette devam edeceklerdir.

Seküler milliyetçi tabanına sahip Sinan Oğan seçmenleri son durumu belirleyecektir.

Rakamlar tüm çıplaklığı ile ortada iken tahmin yapmak yersiz kalır. Olayın matematik kısmına bakarsanız arada 2 milyonun üzerinde fark var. Biraz Oğan seçmeni birazda yurtdışı oyları desteği ile hâli hazırda bulunan Cumhurbaşkanımız tekrar seçilmesi kaçınılmaz bir gerçektir.

Meclis çoğunluğu almış Cumhur ittifakı herkesin göreceği şekilde açık net ikinci turu göğüsleyen ittifak olacaktır. Bugün yarın Sinan Oğan çıkıp ben millet ittifakını destekliyorum dese bile HDP ye karşı duruşu net olan insanlar vatan bayrak aşkı ile tekrar Cumhur ittifakına sarılacak ve bu işe son noktayı koyacaktır. Bu on beş günlük gecikmenin ise ülkeye faydası olacağı düşüncesindeyim.

Sayın cumhurbaşkanımız ömrünü siyasete vermiş durumu ve tabloyu iyi değerlendirme kabiliyetine sahiptir. Milletin kararını ve oy davranışı göz önüne alarak daha hassas davranacağını söyleyebiliriz. Sözün özü bu iş bitmiştir. Zamanın dolması, oyların kullanılması ve mazbatanın teslimini beklemek kaldı geriye...