Berlin’in Sevilen Siması Kamil Çelik Vefat Etti

Berlin’in Sevilen Siması Kamil Çelik Vefat Etti
Kamil Çelik - 2024

Enver Canoğlu’nun haberine göre, Berlin’in sevilen siması Kamil Çelik’in vefatı, tüm sevenlerini derin bir yasa boğdu

Berlin’de yıllarca sivil toplum örgütlerinde gönüllü çalışmalar yaparak birçok insana yardım eden Kamil Çelik, ne yazık ki aramızdan ayrıldı. Kamil Çelik kardeşimizin, bayram arefesinde Afyon’da hastanede Rahmetü’r Rahman’a kavuştuğunu öğrenmiş bulunmaktayız. 

Berlin’den vedalaşarak ayrılan Çelik, İzmir Dokuz Eylül Hastanesi’ne yatacağını belirtmişti. Ancak Türkiye’ye geldiğinden beri kendisine bir türlü ulaşamayan yakınları, bugünkü acı haberle sarsıldı. WhatsApp üzerinden yapılan bilgilendirmede, “Kamil Çelik’i kaybettik, artık bu telefon çalışmıyor” mesajı iletilmiş ve bu haberin şaka olup olmadığı sorulduğunda, ne yazık ki haberin doğruluğu teyit edilmiştir.

Kamil Çelik, hem Berlin’de hem de Türkiye’de pek çok insana yardım etmiş, herkesin sevgisini kazanmış değerli bir kardeşimizdi. Onun kaybı, büyük bir üzüntüye yol açmıştır. Sevenlerinin başı sağ olsun. Allah’tan rahmet diliyoruz ve varsa haklarınızı helal etmenizi rica ediyoruz. Allah rahmetiyle muamele eylesin, inşallah.

Kamil Çelik vefatı üzerine Mustafa Ekşi merhuma rahmet ailesine sabırlar diliyor.Berlinin başı sağolsun. Mekânı cennet olsun.