15 Temmuz Gecesi Berlin'de Neler Yaşandı ?

Almanca hazırlanan belgeselde 15 Temmuz gecesi Die1 .Tv ,izleyicisine o gecenin şahitlerinin ağzından izleyicisine iletti.

Berlin-

Türkiye'de terörist bir azınlık darbegirişimi yaparak iktidarı ele geçirmeye çalıştı. Cuma akşamı televizyonda "ülkenin tamamında iktidarı ele geçirdiklerini" duyurdular. Sıkıyönetim ve sokağa çıkma yasağı ilan ettiler.Ankara ve İstanbul üzerinde savaş uçakları ve helikopterler konuşlandırıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan halkı darbecilere karşı direnmeye çağırdı.

"Yurtta Sulh Konseyi" tarafından devlet kanalı TRT'de okunan bir bildiride darbeciler, yönetime el koymanın ülkedeki "anayasal düzeni, demokrasiyi, insan haklarını ve özgürlükleri" güvence altına almayı ve yeniden tesis etmeyi amaçladığını duyurdu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan "ordu içindeki bir azınlığın kalkışmasından" söz etti ve "çok güçlü karşı tedbirler" açıkladı. Erdoğan CNN-Türk haber kanalına yaptığı canlı görüntülü telefon "darbecilerin" başarılı olamayacağını söyledi.

Devlet Başkanı, halkı meydanlarda ve havaalanlarında toplanarak yönetime el koyma girişimine karşı çıkmaya çağırdı.

Berlin'de neler oluyordu ?

Darbe girişimi sırasndan Berlin'de Büyükelçilik önünde Cumhurbaşkanına destek veren binlerce insan darbe girişimini sabahın erken saatlerine kadar lanetlediler.Darbe girişimini ret eden Berlin'deki Türkler o geceyi Die1.TV yaşadıklarını Almanca anlattılar. Belgeselde ayrıca Alman devlet televizyonlarında doğru olmayan haberler yapması belgeselde sunuldu.