FETÖ'nün Darbe Girişimi Araştırma Komisyonu Raporu

TBMM FETÖ/PDY 15 Temmuz 2016 Darbe Girişimi Araştırma Komisyonu Raporu Tam Metni

FETÖ'nün Darbe Girişimi Araştırma Komisyonu Raporu
FETÖ'nün Darbe Girişimi Araştırma Komisyonu Raporu

667 sayfalık bu rapor; Fethullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ/PDY) 15 Temmuz 2016 tarihli darbe girişimi ile bu terör örgütünün faaliyetlerinin tüm yönleriyle araştırılarak alınması gereken önlemlerin belirlenmesi amacıyla kurulan Meclis Araştırması Komisyonu raporunu içermektedir.

Dört bölümden oluşan kitapta 4 Ekim 2016 – 22 Aralık 2016 tarihleri arasında yirmi iki komisyon toplantısının tutanakları ile komisyonda görevlendirilenlerin listesi, komisyona sunulan raporlar, belgeler ve önergeler yer almakta.

Birinci bölümünde Fethullahçı Terör Örgütü’nün ortaya çıkışı, gelişimi ve yapısının ele alındığı çalışmanın ikinci bölümünde Fethullahçı Terör Örgütü’nün 15 Temmuz 2016 tarihli darbe girişiminin kronolojik seyri, bastırılması ve etkileri ele alınmaktadır.

Üçüncü bölüm FETÖ/PYD tarzı örgütlenmeler ile demokrasiye yönelik müdahalelerin önlenmesi hususunda tespit edilen sorunlar ile alınması gereken tedbirler ve yeniden yapılanma önerilerine ayrılırken son bölümde rapora ek dokümanlar listesine, rapora ilişkin karar imza cetveline, rapora ek görüşler ve muhalefet şerhleri ile FETÖ/PYD örgüt terminolojisine yer verilmiştir.

TBMM 15 Temmuz Darbe Girişimi Meclis Araştırması Komisyonu Raporunu, akademik çalışmalarda faydalanılması için aşağıda PDF olarak paylaşılmıştır.

Files