Berlin Fenerbahçeliler Derneği`nden SınırTanımayan Doktorlara Yardım Eli

Berlin Fenerbahçeliler Derneği`nden SınırTanımayan Doktorlara Yardım Eli
Fotoğraflar: Cihan Başbay- Egemen Cantürk
Berlin Fenerbahçeliler Derneği`nden SınırTanımayan Doktorlara Yardım Eli
Berlin Fenerbahçeliler Derneği`nden SınırTanımayan Doktorlara Yardım Eli

Berlin-

Pek çok önemli projeye imza atan Berlin Fenerbahçeliler Derneği bu kez de SınırTanımayan Doktorlara yönelik yaptığı yardımkampanyasıyla öne çıktı.

Berlinli Fenerbahçeliler Berlin Gatow Golf Kulübünde düzenledikleri Golf turnasında eldeedilen geliri Sınır Tanımayan Doktorlara bağışladı. Daha önce 6 Şubat depremindedüzenledikleri yardım kampanyalarıylaadından sıkça söz ettiren Berlin Fenerbahçeliler Derneği bu kez de Golf turnuvasıyla adını duyurdu. Bu anlamlı gündeFenerbahçelileri T.C. Berlin Başkonsolosuİlker Okan Şanlı da yalnız bırakmadı.

Şenlik havasında geçen turnuvada golfçüler buanlamlı günde yardım için mücadale ettiler. 2. Charity Golf Clup Berlin- Belek 2024 YardımTurnavasında brütte turnuvanın birinciliğiniTimo Luis Gangi kazanırken, Murat Özen ikinci ve Bruno Ritouet üçüncü oldu. Turnuvada nette Annett Rosenbaum birinciolurken, ikinciliği Mostafa Joya veüçüncülüğü ise Ralf Schumann elde etti. Yardım kampanyası kapsamında düzenlenenTombala oyunundan da elde edilen gelir deSınır Tanımayan Doktorlara bağışlandı. Anlamlı Golf Turnuvasının ana sponsorluğunuTürkiye`nin dünya markası Türk Hava Yollarıüstlendi. Bununla birlikte yardımkampanyasına Efsane Döner, Titanic Otel, Cullinan, Berliner Golf Club Gatow e.V.,Bizim Tur, Viessmann, Aska, Dach Art, City Elektro-Planung GmbH, Antica Roma, HowerGmbH, Tek Dream, KSB, Bfs, Dosteli, City Dent, GO!, Saal Antea, VAA, Zahnarzt Praxis Wilmersdorf Arcaden , Grünbeck ve Foto Flash şirketleri sponsor oldular.

Berlin Fenerbahçeliler Derneği başkanı Metin Ataş Fenerbahçe`nin büyük bir aile olduğunuvurguladı. Fenerbahçe`nin Berlin´deki koluolmaktan duydukları memnuniyeti dile getirenAtaş, pek çok yardım kampanyasıdüzenlediklerine değindi. Ataş gen seneTürkiye`de yaşanan deprem felaketi sonrasıdüzenledikleri Golf yardım kampanyasında 40 bin euro`nun üzerinde bağış topladıklarınıkaydetti. Yurtdışındaki Fenerbahçelilerdernekleriyle birlikte deprem bölgesindeincelemelerde bulunduklarını ve afetbölgesindeki yardım kampanyasına ilk eldenkatıldıklarını vurguladı. Yardım amaçlıdüzenledikleri Golf  Turnuvasını gelenekselhale getirmek istediklerini kaydeden Ataş, buamaçla bu yıl da Golf turnuvasının ikincisiniBerlin Gatow Golf Kulübündedüzenlediklerini belirtti. Bu senede Sınırtanımayan Doktorlara yardımda bulunmakistedik ve bu turnuvayı düzenledik diyen Ataş, dünyanın her yerinde sağlık hizmetlerininbulunmadığı bölgelere ulaşan Sınır TanımayanDoktarların çalışmalarını desteklemekistediklerini vurguladı. Ataş, kampanyadanelde edilen bütün geliri bu derneğeaktaracağız. Bugün de güzel bir organizasyongerçekleşti ve çok büyük bir katılım oldu. Buda bizi çok sevindirdi açıklamasında bulundu.  


Gazeteci Yazar Egemen Cantürk Etkinliği Takip Etti.

İlgili Haber
Almanya'da Göç ve Kültürel Entegrasyon: Bismarck'tan Dersler