15 Temmuz Gecesi Başbakan Merkel Türkiye'de Kimi Aradı ?

Berlin-

Gazeteci,-Yazar Celal Özcan 'ın kaleme aldığı '''Savaşı Sabreden Kazanır' isimli kitabını tanıtırken ayrıca kitapta Almanya-Türkiye ilişkilerini anlattı.

O döneme ışık tutan kitapta özellikle 15 Temmuz gecesi Başbakan Merkelin Görevden alınan Başbakan Davutoğlunu bilgi almak için araması ilginç bir anektot olarak kitapta yerini aldı. Gazeteci yazar Celal Özcan,1954 yılında Turhal’da doğdu.

Orta ve lise eğitiminden sonra Almanya Münih Ludwig Maximilian Üniversitesinde Siyasal Bilimler, Gazetecilik ve Sosyoloji bölümlerini bitirdi. Mastır tezini’’ Türkiye’nin Batılaşması’’ üzerine yazdı. Alman gazetelerinde ve Türkçe yayın yapan Köln Radyosu’nda serbest çalıştı.

Süddeutsche Zeitung gazetesinde Almanya üzerine köşe yazıları yazdı. Hürriyet gazetesi Berlin temsilcisi olarak görev yapan Celal Özcan, Almanca ve Türkçe iki dilli, Türkçe Okuma Kitabı, kısa öykülerle Türkiye’yi anlatan Hoş Geldin, Türk Atasözleri, Nasreddin Hoca’dan En İyi Fıkralar kitaplarının da yazarıdır. Görüntü : Hakan Kanpara (Berlinname)