Uluslararası Ceza Mahkemesi'nde,Benjamin Netanyahu'nun Yargılanması İçin Soruşturma Başvurusu Yapıldı.

Avukat Mücahit Birinci,Avukat Burak Bekiroğlu ve Metin Külünk(AkParti) tarafından istanbul Başsavcılığına İsrail Başbakanı, Benjamin Netanyahu için yargılanması için soruşturma açılmasını yazılı başvuruda bulundular.

Uluslararası Ceza Mahkemesi'nde,Benjamin Netanyahu'nun  Yargılanması İçin Soruşturma Başvurusu Yapıldı.
Metin Külünk,Burak Bekiroğlu ,Mücahit Birinci
Uluslararası Ceza Mahkemesi'nde,Benjamin Netanyahu'nun  Yargılanması İçin Soruşturma Başvurusu Yapıldı.

İstanbul-

Avukat Mücahit Birinci,Avukat Burak Bekiroğlu ve Metin Külünk(AkParti)  tarafından istanbul Başsavcılığına İsrail Başbakanı, Benjamin Netanyahu için yargılanması için soruşturma  açılmasını  yazılı başvuruda bulundular. AK Parti yönetim kurulu üyesi Metin Külünk'ün resmi sayfasında yayınlamış olduğu bildiride 

''14 Kasım 2023 tarihinde, yani bugün, saat 11:00 itibarıyla, biz, Mücahit Birinci, Burak Bekiroğlu @burakbekiroglu, Metin Külünk @mkulunk olmak üzere, İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu ve savaş suçlarında etkisi olan diğer tüm failler hakkında, işledikleri soykırım ve savaş suçları sebebiyle, Adalet Bakanlığı Hukuk İşleri Genel Müdürlüğü vasıtasıyla, Uluslararası Ceza Mahkemesi'ne gönderilmek üzere, Çağlayan Adalet Bakanlığı Muhabere Bürosu'na, 23 sahifeden ibaret hukuki başvurumuzu yapmış bulunmaktayız. 

Adalet Bakanlığımızın, başvurumuz ile ilgili gereğini ifa edeceğine hiç şüphemiz yok. Bizler bu konuda ceddimizden aldığımız ilhamla, dinimizin, aidiyetimizin ve vatandaşlığımızın sorumluluğunu ifa ediyoruz. 

Bu hususun gereğini, Uluslararası Ceza Mahkemesi'nde açılması muhtemel soruşturma da dahil olmak üzere, takip edeceğimizi, kamuoyu önünde, açık bir şekilde beyan etmekteyiz.

Allah, Filistinli kardeşlerimizin ve onların haklı davasını, gücü nispetinde savunanların yanında olsun'' dendi.