Berlin Sağlık Turizm Fuarına Yoğun İlgi

Dün Türkiye Cumhuriyeti Berlin Büyükelçilisi Ahmet Başar Şen katılımı ile kapılarını açan '“Berlin Sağlık Turizmi Fuarı” bugün de ziyaretcilerini bekliyor.

Berlin Sağlık Turizm Fuarına Yoğun İlgi
Berlin Sağlık Turizm Fuarına Yoğun İlgi
Berlin Sağlık Turizm Fuarına Yoğun İlgi
Berlin Sağlık Turizm Fuarına Yoğun İlgi
Berlin Sağlık Turizm Fuarına Yoğun İlgi

Almanya’nın başkenti Berlin’de bulunan Mercure Hotel MOA Berlin’de, dün  başlayan, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, DEİK ve Hizmet İhracatçıları Birliği destekleriyle, Türkiye Sigorta’nın Ana Sponsorluğunda “Berlin Sağlık Turizmi Fuarı” bugünde devam ediyor.

16 Ocak 2023 Pazartesi günü saat 11:00’de kapılarını açan  Fuarın temel amacı; Türkiye’nin önde gelen 90 Hastanesi, Klinikleri ve Sağlık Turizmi Acentelerini Almanya kamuoyuna tanıtmak, Almanya ile Türkiye arasında Sağlık Turizminin geliştirilmesi için her iki ülkenin Sağlık Turizmi aktörlerinin birbirleriyle tanışmasını sağlayarak taraflar arasında işbirliği imkanları tesis etmektir.

Metalink.tv yapmış olduğu sağlık firma yöneticileri ve hekimlerle yapılan röportajlarda verilen bilgiler doğrultusunda ;Uluslararası standartlarda kaliteli ve güvenilir sağlık hizmeti, sahip olduğu yüksek sağlık teknolojisi ve alanında uzman deneyimli kadroları, kolay ulaşım imkanı, beklemeden tedavi olanağı ve makul fiyatlarıyla Dünya Sağlık Turizminin parlayan yıldızı olan Türkiye’yi 2022 yılı içerisinde bir milyon kişiden fazla yabancı tedavi olmak üzere tercih edildiği söylendi.

90 Farklı hastane ve klinikle tek çatı altında ,ücretsiz olarak ziyarete açık olan Fuarı ziyaret edenlere direk hastane yönetcileri ve hekimleri tarafından tedavi ihtiyaçlarına ilişkin fikir , estetik operasyonlara ilişkin bilgi , saç ekimi uzmanları ile görüşebilecek.Ayrıca diş tedavisi ve gülüş estetiğinde son trendleri öğrenebilir, obezite tedavisinde uzman kliniklerle tanışabiliriniz.

Fuarın 2'inci gününde Alman sağlık kurum yetkilileri ile Sağlık Turizminde aracılık ve işbirliği bağlantıları konusunda Türkiye'den gelen yöneticlerle ikili toplantılar ve toplantılarda gerçekleştirilceği söylendi.

U-Bahn Birkenstrasse Durağının karşısında yer alan Mercure Hotel Moa Berlin’de düzenlenecek olan Berlin Sağlık Turizmi Fuarı, Pazartesi günü 11:00 – 18:00, Salı günü 10:00 – 18:30 saatleri arasında ziyarete açık olacaktır.

İlgili Haber

Videojournalist: Bedii Selvi
Reportaj: Mustafa Ekşi