Bir Başarı Hikayesi !!!

Bir Başarı Hikayesi !!!
Berlin Büyükelçiliği
Almanya'da "Ermeni Soykırımı Yasası" tepki mitinglerinde Türk toplumunu bir araya getiremeyerek başarısız oldu, ama ödüllendirildi. Yıllarca kurumunda (PDY) fark edemedi, yan yana yürüdü ama ödüllendirildi. 15 Temmuz gecesi Berlin'de vatandaşın yanında olmadı ama ödüllendirildi. TRT Deutsch’da yer yerinden oynadı. Devlet zarara uğratıldı. Konuya hiç girmedi ama ödüllendirildi. Herkese ilmi siyaset yaptı. Fotoğraflara illegal işlere bulaşmış ve Cumhurbaşkanına hakaret etmiş insanları aldı ama ödüllendirildi.

İlgili Haber
"Milli Bir Duruşun Sorgulanışı: Berlin Büyükelçiliğinin Sessizliği"Dostum dediklerine imtiyazını kullandı ama ödüllendirildi. Amiri olduğu çalışanı yaşadıklarına kulaklarını kapattı ve ötekileştirildi. Dürüst bir memur istifa etti ama kendisi ödüllendirildi. Berlin'de yaşanan çok büyük toplumsal vakadan (özürlü çocuğa cinsel taciz iddiası) haberdar olmadığını söyledi ama ödüllendirildi. Basın özgürlüğü konusunda sınıfta kaldı (Basın mensuplarına akredite kartını kullandı), büyük hayal kırıklığı yaşattı ama ödüllendirildi. Himayesinde 15 Temmuz 2023 anma programına Fetö güzellemesini yapan bir Alman Prof. davet edildi ama ödüllendirildi.
İlgili Haber
Cumhuriyet’in 100’üncü yılında Berlin’de gazetecilik baskı altında!CDU toplantısında Cumhurbaşkanın yönelik söylediği iddia edilen konuşması üzerine basının sorularına sessiz kaldı ama ödüllendirildi. Cumhuriyetin 100. yılı yazılı mesajında herkese teşekkür yazısında Cumhurbaşkanı unutuldu ama ödüllendirildi. Şehitlerimizin haberi Cuma gecesi 9:30 saatlerinde Dışişleri Bakanı Hakan Fidan tarafından taziye mesajı sosyal ağlardan duyurulurken, o mesaj ertesi gün Cumartesi saat 10:00 civarında kendisi tarafından retweet yapıldı. Hassasiyet sınavını kaybederken ödüllendirildi.
Bu başarı hikayesi(!) sonrası yeni bir soru ;
Belçika’da başlayan terör eylemlerinin Almanya’da Başkonsolosluğumuza kadar ulaşması şu soruyu aklımıza getirir!
Avrupa'daki, özellikle de Almanya ve Belçika'daki Türk Büyükelçilikleri ve Başkonsoloslukları ile Türk STK'ları arasında bir iletişim kopukluğu mu var ?


İlgili Haber
Çalışan , Çalışmayan, Gazeteci Olan Olmayanlar Günü

Ödüllendirmeye devam mı⁉️