Erdoğan: “85 milyonun tamamını bağrımıza bastık ötekileştirmedik”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan seçime saatler kala sosyal medya hesabından paylaştığı mesajda, AK Parti iktidarı boyunca “85 milyonun tamamını bağırlarına bastıklarını, hiç kimseyi ötekileştirmediklerini ve hiçbir vatandaşının hayat tarzına karışmadıklarını” söyledi

Erdoğan: “85 milyonun tamamını bağrımıza bastık ötekileştirmedik”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan seçime saatler kala sosyal medya hesabından paylaştığı mesajda, AK Parti iktidarı boyunca “85 milyonun tamamını bağırlarına bastıklarını, hiç kimseyi ötekileştirmediklerini ve hiçbir vatandaşının hayat tarzına karışmadıklarını” söyledi.

Erdoğan Twitter hesabından paylaştığı mesajda, gençlik yıllarından beri aktif siyasetin içinde olduğunu belirterek, 21 yılı iktidarda olmak üzere 40 yıllık siyasi hayatında daima demokrasiyi ve milli iradeyi savunduğunu kaydetti.


“85 milyonun tamamını bağrımıza bastık, hiç kimseyi ötekileştirmedik” diyen Erdoğan, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Hiçbir vatandaşımızın hayat tarzına, yaşam biçimine karışmadık. Toplumumuzun tüm kesimlerinin hak ve özgürlük alanlarını genişlettik. Bizden önce bu ülkede başörtüsü, kılık kıyafet yasakları vardı; kaldırdık. Liselerimize katsayı adaletsizliği uygulanıyordu; sonlandırdık. İnsanlar inançlarını özgürce, rahatça yaşayamıyorlardı; değiştirdik. Terör örgütleri vatandaşlarımıza nefes aldırmıyordu; başlarını ezdik. Demokrasimiz ağır aksak, zor yürüyordu; güçlendirdik. Devlet vatandaşına tepeden bakıyordu; yeni bir anlayış ikame ettik. Yabancı ülkeler sürekli bize ayar veriyor, yön çiziyordu; dur dedik. Elbette bu mücadelede pek çok engelle, baskıyla, tehditle, zorbalıkla, kumpasla, karalama kampanyasıyla karşılaştık. Demokrasi hamlelerimizin önü kesilmek istendi, darbe girişimleriyle hayatımıza kastedildi. Ama biz diklenmeden dik durarak, ülkemizi 21 yıl öncesine göre daha özgür, daha müreffeh, daha huzurlu, ekonomik olarak daha güçlü bir konuma getirdik. 2002’den bu yana sadece hizmet siyaseti, eser siyaseti ve kardeşlik siyaseti yapıyoruz. İnşallah 14 Mayıs’tan sonra da tüm Türkiye için aşkla çalışmaya devam edeceğiz.”

Erdoğan seçim kampanyasının son günü olan bugün İstanbul’da Ümraniye, Sancaktepe ve Beyoğlu mitingler düzenleyecek.

Cumhurbaşkanı dün sosyal medya hesabından paylaştığı benzer bir mesajda, “Gerektiğinde 15 Temmuz gecesi olduğu gibi, hayatımız pahasına istiklal ve istikbalimize sahip çıkarız” ifadelerini kullanmıştı.