Hamburg 'da Silahlı Saldırıda Ölü ve Yaralılar Var.

Hamburg'un kuzeyindeki Groß Borstel semtinde Perşembe akşamı bir Yehova Şahidi salonunda kanlı bir olay yaşandı. Bölge sakinleri tehlike uyarısı aldı.

Hamburg 'da Silahlı Saldırıda Ölü ve Yaralılar Var.
Arşiv

Hamburg-

Alman basınından alınan bilgilere göre,perşembe akşamı Hamburg'un Groß Borstel semtinde geniş çaplı bir polis operasyonu düzenlendi. Yetkililer kesin bir sayı vermeksizin çok sayıda ölü ve yaralı olduğu bildiriliyor

Olay yeri bir Yehova Şahidi salonuydu. Yetkililer bölge sakinlerine evlerinde kalmaları talimatını verdi. Saat 11:13'te polis, saldırganın kaçtığına dair herhangi bir bulguya rastlanmadığını açıkladı.

Olayı ilk olarak RTL News ve Hamburger Morgenpost (Mopo) bildirdi. Ambulanslar ve çok sayıda acil durum doktoru görev başında. Polis geniş çaplı bir durumdan söz etti. "RTL", olay yerindeki kurtarma görevlilerine atıfta bulunarak en az altı ölü olduğunu yazdı. Bu bilgi henüz resmi olarak teyit edilmemiştir.

Bir polis sözcüsüne göre şiddet olayları Yehova Şahitlerinin bir etkinliğinde meydana gelmiştir. Faillerin kaç kişi olduğu henüz bilinmiyor.

Bölge sakinleri evlerinden çıkmamaları konusunda cep telefonu yayınıyla uyarıldı. Warnapp Nina şöyle diyor: "Bugün saat 21.00 sularında bir ya da daha fazla fail bir kilisedeki insanlara ateş etti. (Hamburg Groß Borstel) Deelböge ve çevresindeki aşağıdaki bölgeler etkilenmiştir."

Hamburg Polisi resmi twitter sayfasında şu bilgileri verdi.