Mansur Yavaş adaylığını açıkladı: “Herkesin belediye başkanı olmaya devam edeceğim”

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, gelecek Mart’ta yapılacak yerel seçimlerde tekrar aday olacağını ilan etti

Mansur Yavaş adaylığını açıkladı: “Herkesin belediye başkanı olmaya devam edeceğim”
Mansur Yavas

Ankara Büyükşehir Belediye (ABB) Başkanı Mansur Yavaş, Mart ayında yapılacak yerel seçimlerde tekrar aday olacağını ilan etti. Yavaş, "Nasip olursa herkesin belediye başkanı olmaya devam edeceğim. Bu dönemde olduğu gibi yeni dönemde de, bir devlet adamına yakışır şekilde rozetsiz başkanlık yapmaya devam edeceğim dedi.

Yavaş, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla Atatürk Orman Çiftliği'nde (AOÇ) Ankara Büyükşehir Belediyesi olarak oluşturdukları 940 bin metrekarelik Doğal Yaşam ve Atatürk Çocukları Parkı’nın açılışını yaptı.

Yavaş, park açılışındaki Zafer Bayramı kutlamasında yaptığı konuşmada, Türkiye'nin yerel yönetimler seçimini düzenleyeceği 2024 yılı Mart ayında yeniden ABB için yarışacağını ilan etti.

CHP'li olan ancak Mart 2019'da İYİ Parti ile kurduğu ikili Millet İttifakı'nın adayı olarak seçilmiş Yavaş'ın, adaylığını "Nasip olursa herkesin belediye başkanı olmaya devam edeceğim. Bu dönemde olduğu gibi yeni dönemde de, bir devlet adamına yakışır şekilde rozetsiz başkanlık yapmaya devam edeceğim" sözleriyle açıklaması dikkat çekti.

Yavaş, "Bizim siyasi tartışmalarla kaybedecek vaktimiz yok. Ankara'da 25 yıl yaşanan travmayı tekrar yaşatmaya da hakkımız yok. Allah nasip ederse, sizler de bize destek olursanız, seçime girip inşallah bir 5 yıl daha sizlerle birlikte olmak istiyorum" diye konuştu.

Ankaralılar’dan kendisine destek verilmesini beklediğini belirten Yavaş, "Sevgili ailem; eğer gerçekleşirse bu yolda benimle yürümeye var mısınız? Hakça, adaletle ve yetim hakkını gözeterek, Ankara'yı hep birlikte bir 5 yıl daha yönetmeye var mısınız? Öğrencinin, çiftçinin, esnafın, emeklinin yanında olup, zorlu ekonomik koşullarda dayanışma ile kentimizi yönetmeye var mısınız?" diye sordu.

Yavaş, park alanındaki Ankaralılarca, "Var mısınız? sorusuna "Varız" yanıtı verilmesine üzerine "Çok teşekkür ediyorum. Sizlerle gurur duyuyorum. Burada yankılanan gür sesi herkesin duyduğuna yürekten inanıyorum. Ankara'mızı Mustafa Kemal Atatürk'e yakışır, dünya başkentleriyle yarışır bir hale hep birlikte getireceğiz" diye konuştu.

Mansur Yavaş'a, ABB adaylığını açıklamasının ardından CHP Ankara Gençlik Kolları Başkanı Tolga Turgut, "Biz varız ve seninleyiz. İlk günkü heyecanla yeniden yola çıkıyoruz" mesajıyla destek verdi.

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen de, "ABB Başkanımız Mansur Yavaş önümüzdeki yerel seçim için adaylığını açıkladı. Adil, dürüst, insan odaklı yönetimin devam etmesi, Ankara’nın yine emin ellerde olması için seninleyiz Başkanım" açıklaması yaptı.