Ramazan Ayı İftar Programları Berlin

Ramazan ayı bu sene deprem felaketi gölgesinde ikinci iftar programı gerçekleştirildi. Netu Berlin tarafından verilen iftar programında depremzedeler anıldı.

Ramazan Ayı İftar Programları Berlin
Bülent Göktekin- Netu Berlin
Ramazan Ayı İftar Programları Berlin
Ramazan Ayı İftar Programları Berlin
Ramazan Ayı İftar Programları Berlin
Ramazan Ayı İftar Programları Berlin

Netu Berlin  Kurumsal iftar Programına Berlin Başkonsolosu Rıfkı Olgun Yücekök, Berlin’de faaliyet gösteren Sivil Toplum Kuruluş temsilcileri ve iş dünyası bir araya geldi.

Başkan Bülent Göktekin yaptığı konuşmada ''Bizler NETU olarak depremin ilk gününden itibaren hem buradan hem de deprem bölgesine giden yöneticilerimizle çok sayı da farklı yardım çalışmalarına katıldık ve üyelerimizi bu çalışmalara katılmaları için teşvik ettik''dedi.

Ayrıca Göktekin sözlerine ''bizler sosyoekonomik bir aktör olarak bilhassa iş dünyasının nabzını tutup bu sürecin dinamik ve değişken şartlarına uygun proje ve programlar geliştirerek hizmetlerimizi devam ettirdik. NETU Berlin 1994 den beri üye şirketleri ile iş dünyası arasında ağ oluşturma, deneyim ve tecrübe alışverişini sağlama ve iktisadi gelişim konularında üyelerine platform sunmak gibi hizmetler veren bir kurumdur.'' ekledi.

Başkonsolos Rıfkı Olgun Yücekök ,6 Şubat tarihinde Türkiye'de yaşanan büyük deprem felaket sonrası hayatını kaybedenleri rahmetle anarken yaralananlara açil şifalar diledi. Özellikle bu süreçte Berlin sivil toplum örgütleriyle  depremzedelere yardım çalışmalarını koordineli şekilde yürütüldüğünü  söyledi.Başkonsolos Yücekök , yaklaşan 2023 Türkiye Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimleri hakkında  Başkonsolosluğun çalışmalarıyla alakalı bilgileri misafirlerle paylaşırken sorularada cevap verdi..

T.C. Berlin Başkonsolosu Rıfkı Olgun Yücekök , T.C. Berlin Din Hizmetleri Ataşesi Emre Şimşek,Kuzey Kıbrıs Türkiye Cumhuriyeti temsilcisi Beniz Uluer Kaymak,EUBA Berlin Bölge Başkanı Halil Kaya ,IGMG Berlin Bölgesi Hasan İstanbul, TDU Remzi Kaplan ,UİD Berlin Sinan Kaplan iştirak etti.
İftar programına davet edilen misafirlerle yakınen ilgilenen Başkan Bülent Göktekin,Genel Müdür Önder Coştan misafirlere teşekkürlerini ilettiler.

İftar sonrası ikili sohbetle program son buldu.

İlgili Haber

Ramazan Ayı İftar Programları Berlin

Files