Ersan Şen’den Berlin Konferansında Dikkat Çeken Açıklamalar

Alman-Türk Gazetecileri Birliği Berlin (ATGB.Berlin) catısı altında yapılan konferansta Prof.Dr.Ersan Şen dinleyicilere güncel konulara değinirken çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Berlin -

Berlin'de Melia otelin konferans salonunda gerçekleşirken, Profesör Ersan Şen (Ceza Hukuku) ile birlikte Prof. Dr. İrfan Akın (Ticari Hukuk) ve Doç. Dr. Anıl Köroğlu'nun (İcra Hukuku) konuşmaları, Berlin'de yaşayan Türkiye kökenli Türkler tarafından büyük ilgiyle karşılandı.

Ersan Şen'in 2007 yılına dair NSU'nun (Nasyonal Sosyalist Yeraltı Teşkilatı) Türkleri hedef alan saldırılarına ilişkin konuşması, Türkiye Cumhuriyeti'ne ve Türk milletine yönelik demokrasi dersi vermeye çalışanların, iç dinamikler ve güvenlik endişeleriyle demokrasi ve hakların göz ardı edilebileceğini vurguladı.

Almanya ile yaşanan dış ilişkilerdeki sorunlar ve Türkiye Cumhuriyeti'nin Almanya'dan yeterli desteği alamaması üzerinde duran Şen, ayrıca Türkiye'deki Alman vakıfların Almanya'dan  destek almasına ve bu desteklerin arka planına dikkat çekti.

Prof. Dr. Ersan Şen'in konferansta Türkiye'nin bulunduğu coğrafyanın kurtlar sofrası olduğunu belirtmesi, bölgenin karmaşık ve zorlayıcı doğasına dikkat çekiyor. Ayrıca, coğrafyanın ve iç siyasetin etkileşimiyle ilgili sözleri de oldukça önemli bir perspektif sunuyor.

İlgili Haber
Prof.Dr.Ersan Şen Konferansı Berlin'de Gerçekleşti