Özdağ: “Suriyelileri İçişleri Bakanı Olarak Yollayacağım”

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda gençlere seslenerek, "Söz ben İçişleri Bakanı olarak Suriyelileri yollayacağım" dedi. Özdağ, CHP gençlik kollarının duvarlara "Suriyeliler gidecek" yazısını boyadıklarının görüldüğü bir videoyu paylaştı

Özdağ: “Suriyelileri İçişleri Bakanı Olarak Yollayacağım”

Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu ile bugün yeniden biraraya gelecek olan Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ sosyal medya hesabından bu sabah bir paylaşımda bulundu.

CHP Gençlik kollarının üzerinde “Suriyeliler gidecek” yazısıyla duvarları boyadıklarının görüldüğü bir videoyu paylaşan Özdağ, Twitter'dan şunları yazdı:

“Öncelikle elinize sağlık gençler. Size Zafer Partisi’ndeki şablonları da verelim. Ve söz ben İçişleri Bakanı olarak yollayacağım. Ancak sadece Suriyeliler değil Türkiye’yi dünyanın lunaparkı zanneden, kadınlarımıza cariye muamelesi yapan, sokaklarımızı uyuşturucu cennetine çeviren, selefi cihatçı örgütlenme yapan ve yılda 11 milyar dolarımızı yiyen herkes gidecek. Bugün saat 11.00’i bekleyin.”


Kılıçdaroğlu ile Özdağ’ın bugün Ankara’daki görüşmelerinin ardından kameraların karşısına birlikte çıkmaları ve bir mutabakat metni üzerinde anlaşmaları bekleniyor.

Özdağ, Ata İttifakı'nda yer alan ve ikinci turda Cumhur İttifakı'nın Cumhurbaşkanı adayı Recep Tayyip Erdoğan'a destek vereceğini açıklayan Sinan Oğan'la fikir ayrılığına düştüklerini açıklamıştı.

İlgili Haber