Pakistan'da Eski Başbakan Khan Hakim Karşısında

Pakistan eski başbakanı İmran Khan, başkent İslamabad’da bugün hakim karşısına çıkarken sokakta destekçileri polisle çatışmayı sürdürüyor. Polisin mahkeme binası önünde yoğun güvenlik önlemleri aldığı görülüyor

Pakistan'da Eski Başbakan Khan Hakim Karşısında
Pakistan Eski Başbakanı İmran Khan bugün hakim karşısına çıktı

Pakistan eski başbakanı İmran Khan, başkent İslamabad’da bugün hakim karşısına çıkarken sokakta destekçileri polisle çatışmayı sürdürüyor. Polisin mahkeme binası önünde yoğun güvenlik önlemleri aldığı görülüyor.

Mahkeme binasının önünde zırhlı araçlar ve ağır silahlarla donatılmış güvenlik güçlerinin beklediği belirtiliyor.

Khan’ın mahkeme salonuna beraberinde emniyet görevlileri ve avukatlarlarıyla birlikte geldiği ve her zamanki gibi spor kıyafetler giydiği ifade ediliyor.

İslamabad’da çok sayıda yolun trafiği kapatıldığı polisin de birçok noktada Khan’ın destekçileriyle çatıştığı haber veriliyor. Şehirde mahkeme nedeniyle acil durum ilan edilirken her türlü toplantı ve gösterinin yasaklandığı açıklandı.

Khan’ın partisi tarafından yapılan açıklamada, halkın liderlerine destek vermek adına sokaklarda olduğu belirtildi.

İmran Khan, hakkındaki yolsuzluk iddialarıyla ilgili hakim karşısına çıkıyor. Şu ana kadar ülke genelinde yaşanan olaylarda 2 binden fazla kişi gözaltına alındı, en az 8 kişi de hayatını kaybetti.

Protestocular bazı şehirlerde askeri tesislere de saldırdı. Bazı ordu komutanlarının evleri de protestocular tarafından hedef alındı. Lahore şehrinde bazı devlet daireleri de kundaklandı.