Sırbistan'da Okulda Silahlı Saldırı En Az 9 Kişi Öldü

Sırbistan’ın başkenti Belgrad’ta 14 yaşında bir erkek öğrenci okuduğu okulda silahlı saldırı düzenledi. Olayda bir güvenlik görevlisi ve 8 öğrenci hayatını kaybetti

Sırbistan'da Okulda Silahlı Saldırı En Az 9 Kişi Öldü

Sırbistan’ın başkenti Belgrad’ta 14 yaşında bir erkek öğrenci okuduğu okulda silahlı saldırı düzenledi. Olayda bir güvenlik görevlisi ve 8 öğrenci hayatını kaybetti.

Saldırgan öğrencinin sınıf arkadaşlarından birinin babası, sınıftan kaçmayı başaran kızının anlattıklarına göre saldırganın önce öğretmeni vurduğunu, daha sonra da diğer öğrencilere ateş açtığını söyledi.

Olayın yaşandığı bölge olan Vracar’ın Belediye Başkanı Milan Nedeljkovic, doktorların ağır yaralı durumdaki öğretmeni kurtarmaya çalıştıklarını söyledi.

Sırbistan İçişleri Bakanlığı’nın açıklamasına göre, olayda yaralanan 6 öğrenci de hastanede tedavi altına alındı. Başından yaralanmış bir kız öğrencinin durumunun ağır olduğu ve ameliyata alındığı açıklandı.

Olay yerinde çelik yelekli özel harekat polisleri bulunurken saldırının neden yapıldığı henüz bilinmiyor. Sırbistan’da bu tarz toplu silahlı saldırılar çok nadiren görülüyor.

Sırbistan’da daha önce birkaç kez çıkarılan yasalarla yasadışı silahlar, af kapsamına alınmıştı.