"Ülkeyi Alevi Sünni Diye Ayrıma Tutanlara Lanet Olsun"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 14 Mayıs seçimleri öncesinde bugün Antalya'da miting düzenledi. Erdoğan, Millet İttifakı'nın Cumhurbaşkanı Adayı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yüklendi

"Ülkeyi Alevi Sünni Diye Ayrıma Tutanlara Lanet Olsun"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 14 Mayıs seçimleri öncesinde bugün Antalya'da miting düzenledi. Erdoğan, Millet İttifakı'nın Cumhurbaşkanı Adayı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yüklendi. "Ülkenin her karış toprağını yatırımlarla donatırken kimsenin kökenini, mezhebini, meşrebini sormadık" diyen Erdoğan, "Ne diyor bay bay Kemal? ‘Ben Aleviyim’ diyor. Eyvallah, yani biz sana Alevi misin değil misin bunu sormadık ki" diye konuştu.

"Bugüne kadar bunu niye söylemedin de şimdi söylüyorsun?" diye soran Erdoğan, "Demek ki oradan bir şey bekliyor. Bu ülkeyi Alevi-Sünni diye ayrıma tutanlara lanet olsun" diye konuştu.

"Gizli ortak HDP cümbüşteki yerini aldı"

Millet İttifakı’nı, "Birileri de ülkenin birikimlerini önce altılı olarak başlayan masada paylaşmaya niyetlendi. Sonra, pazarlığın kızıştığı bir anda ortaklardan biri yerinden kalkıp sonra geri otururken masanın altındaki gizli ortak HDP de bu cümbüşteki yerini aldı" sözleriyle eleştiren Erdoğan, "Baktılar, yedi ortakla da bu iş olmayacak, iki büyükşehir belediye başkanını da dahil edip ortak sayısını dokuza çıkardılar. Masada kendileri için de yer olduğunu gören ülkenin ve milletin yeminli düşmanları PKK ve FETÖ durur mu? Onlar da hemen seslerini yükselttiler. Oldu mu size 11 ortak? Daha DHKPC’sini, Avrupa ve Amerika’da masanın akıl hocalığına soyunan tefecileri, STK görünümlü istihbarat aygıtlarını saymıyorum bile" dedi.

Son günlerdeki konuşmalarında HDP'nin hapisteki eski Eş Başkanı Selahattin Demirtaş'a yönelttiği eleştirilerini yineleyen Erdoğan, "Her şeyiyle terörist Selo Diyarbakır’da 51 kardeşimizin ölümüne neden oldu. Şimdi bu Selo cezaevinde. Şimdi ne diyorlar? ‘Selo’yu çıkaracağız.’ Bay bay Kemal'in demek ki parlamentoda yaptığı görüşme işte buydu" diye konuştu.

"Pennsylvania'nın uzantılarıyla sohbetini koyulaştırıyor"

Kılıçdaroğlu için "Amerika’daki, Avrupa’daki mahfillerde kulağına neler üflenmişse onu söylüyor" diyen Erdoğan, "Bay bay Kemal, Amerika’da bir benzin istasyonunda bakıyorsunuz, bir restorana giriyor. Orada neler çevirdi, o da belli değil. Açıkla, açıklayamıyor. Çünkü Pennsylvania’nın uzantılarıyla orada sohbetini bayağı
koyulaştırıyor. Hangi insan ekmeğini yediği, suyunu içtiği, havasını soluduğu vatanına böylesine büyük nefret besleyebilir?" ifadelerini kullandı.