8 Mart Dünya Kadınlar Gününde Berlin'de Anlamlı Etkinlik.

Berlin'de TDU'lu işkadınları anlamlı bir etkinlikle depremzedeleri 8 Mart Dünya Kadınlar gününde andılar.

8 Mart Dünya Kadınlar Gününde Berlin'de Anlamlı Etkinlik.
8 Mart Dünya Kadınlar Gününde Berlin'de Anlamlı Etkinlik.

Berlin-

Kahramanmaraş merkezli 6 şubatta 7,8 ve 7,6 büyüklüğündeki deprem ve artçı sarsıntılar Türkiye'de 11 ilde 45 binden, Suriye'de de 5 binden fazla can kaybına yol açtı. Berlin'de haberin duyulduğu andan itibaren depremzelere yardıma koşan kadınlar bir çok ihtiyaç duyulan tırlar dolusu malzemeyi bölgeye ulaştırdılar.

TDU başkan yardımcısı Serap Yılmaz Berlin'deki depremzedeler için ilk günden buyana çalışmış kadınları ,8 Mart Dünya Kadınlar gününde bir araya getirerek kendilerini ''Kahraman Kadın'' plaketiyle teşekkür etti.TDU başkan yardımcısı Serap Yılmaz yazılı beyanında ''Yüzyılın felaketin `de karanlığa ışık olan kahraman kadınlarımızın birlik beraberlik ve yardım çalışmalarına teşekkürlerimizi sunmak bir nebze acılarımızı paylaşmak ve her daim kadınlarımızın yanında olduğumuzu hissettirmek adına 8 Mart Dünya kadınlar gününde TDU çatısı altında görmekten onur duyarım'' dedi.

Serap Yılmaz ve ''Kahraman Kadın'' plaketi alan katılımcı kadınlar mikrofonumuza açıklamalarda bulundular.

TDU salonunun tamamının dolu olduğu etkinliğe Berlin Büyükelçiliğinden  Müsteşar Fulya Yücekök ve Berlin Başkonsolosu Rıfkı Olgun Yücekök katılım sağladı.Müsteşar Yücekök bir konuşma gerçekleştirdi. Etkinlik depremde hayatlarını kaybedenler için saygı duruşuyla anılırken, bölgeden görüntüler ve daha sonra sohbet ortamında konuşmalarla bitti.

İlgili Haber