Berlin Büyükelçisi Ahmet Başar Şen'e Sorular.

Berlin Büyükelçisi Sayın Ahmet Başar Şen'e kamuoyunun bilgilendirilmesi açısından genel yayın yönetmenimiz Mustafa Ekşi'nin sorularını yayımlıyoruz.

Berlin Büyükelçisi Ahmet Başar Şen'e Sorular.
Berlin Büyükelçisi Ahmet Başar Şen
Berlin Büyükelçisi Ahmet Başar Şen'e Sorular.
Berlin Büyükelçisi Ahmet Başar Şen'e Sorular.

Berlin-


Gazetecilik faaliyetlerim arasında kamuoyu yararı gördüğüm bazı konularda anayasal hakkım olan basın özgürlüğü çerçevesinde bazı kişilere buradan sorular soruyor ve verilen cevapları da burada yayımlıyorum.

Medya.Berlin internet haber portalının genel yayın yönetmeni Mustafa Ekşi olarak, aşağıdaki iki sorumun en kısa zamanda Berlin Büyükelçisi Ahmet Başar Şen tarafından cevaplanmasını rica ediyorum:

Almanya Federal Meclisi'nde 12.10.2023 tarihinde düzenlenen toplantıda Büyükelçi Şen'in, Birlik Partileri (CDU/CSU) milletvekilleriyle ikili ilişkiler ve küresel/bölgesel güncel gelişmeler hakkında bilgi/görüş alışverişinde bulunduğu, ülkemizin tutum ve yaklaşımları hakkında bilgi aktardığı kamuoyuna Berlin Büyükelçiliği'nin resmi sosyal sayfasında (X.com) yayımlanmıştı.

Haber servisimize gelen bir duyumun(!) gerçek olup olmadığını doğrudan muhatabına sormak istiyorum:
Alman Federal Meclisi'nde gerçekleşen bu toplantıda, Birlik Partileri (CDU/CSU) milletvekillerine veya bir milletvekiline "Ben Türkiye Cumhuriyeti'nin Büyükelçisiyim, Recep Tayyip Erdoğan'ın değil" cümlesi tarafınızdan sarf edilmiş midir?Diğer bir sorum ise:

T.C. Berlin Büyükelçiliği'nin düzenlediği Cumhuriyetimizin 100. yılı dolayısı ile yapılan kutlama programında şahsınızın yapmış olduğu konuşma metninde Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın isminin geçmemesinin özel bir sebebi var mı?

Cumhuriyet'in 100.Yılı

Kamuoyuna açık olarak burada yayımladığım bu sorularıma verilecek cevapları da burada aynen yayımlamayı taahhüt ediyorum.

Mustafa Ekşi
Medya.Berlin Genel Yayın Yönetmeni

İlgili Haber
Cumhuriyet’in 100’üncü yılında Berlin’de gazetecilik baskı altında!