Berlin Havacılık Fuarı ILA 2024

Berlin Havacılık Fuarı ILA 2024
temsili foto:(Aİ)

Berlin Havacılık Fuarı ILA 2024

Berlin'deki ILA Havacılık Fuarı 2024, havacılık endüstrisinin en yeni uçaklarını ve teknolojilerini sergiliyor. Cumartesi ve Pazar günleri, herkes uçakları yakından görebilir.

Dünyanın en eski havacılık fuarı olarak kabul edilen Uluslararası Havacılık ve Uzay Fuarı ILA Berlin (eski adıyla ILA Berlin Air Show), hem uzmanlara yönelik bir konferans hem de halka açık popüler bir fuardır.

Berlin ExpoCenter Airport'ta, Berlin Schönefeld'deki başkent havalimanı BER'in hemen yanında düzenlenen fuar, binlerce katılımcı ve ziyaretçiyi cezbetmektedir. Fuarda her şey, inovasyon, yeni teknolojiler, sürdürülebilirlik ve yüksek teknoloji çözümleri odaklı olarak havacılığın ve uzay çalışmalarının geleceği etrafında dönmektedir.

Geniş Gövdeli Jetler, Savaş Uçakları ve Askeri Taşıyıcılar
ILA Berlin, uluslararası havacılık endüstrisinin tüm iş kollarından en son teknolojileri sergiliyor. Sergilenen önemli ürünler arasında önde gelen uçak üreticilerinin geniş gövdeli jetleri, türbinler, helikopterler, savaş uçakları ve askeri taşıyıcılar bulunuyor. Askeri havacılık da ILA'da geniş bir sergi alanı kaplıyor.

Halk Günü ve Uçuş Gösterileri
İlk dört ILA günü sadece uzman ziyaretçilere açıktır. Cumartesi ve Pazar günleri, ILA genel halka açılır ve uçakları ve havacılık teknolojilerini yakından görme fırsatı sunar. ILA'nın en önemli anlarından biri uçuş gösterileridir.

Havacılık Fuarında Uzman Ziyaretçiler
Havacılık fuarına katılan uzmanlar, havacılık endüstrisinin en son ürünleri ve trendleri hakkında çeşitli segmentlerde bilgi alabilirler. Bu segmentler arasında "Ticari Havacılık", "Uzay", "Savunma ve Güvenlik", "Donanım, Motorlar ve Malzemeler" ve "Helikopterler" yer alır. ILA'nın önemli konularından biri de sürdürülebilir uçuşa giden yol - hidrojen veya elektrikli tahrik sistemleri, karbon nötr yakıtlar veya dijitalleşme yoluyla emisyonların azaltılması.

Talent Hub: Havacılıkta İş İmkanları
Havacılık ve uzay fuarının bir parçası da Talent Hub'dır. Burada şirketler potansiyel yeni çalışanlarla buluşur. Öğrencilerden yeni mezunlara, deneyimli uzmanlara kadar herkes için iş ve gelişim fırsatları sunulmaktadır. 7 Haziran'da ILA Talent Day düzenlenecektir. Bu gün, sektördeki güncel konular, şirket sunumları ve yetenek turları üzerine odaklanacaktır. Halk günlerinde ise Talent Hub, daha genç kitlelere hitap eder. Atölye çalışmaları ve sahne programları ile 8 yaş ve üzeri çocuklara havacılığın büyüsü anlatılır.

ILA Berlin, iki yılda bir düzenlenir. Fuar, Alman Havacılık ve Uzay Sanayii Birliği (BDLI) ve Messe Berlin GmbH tarafından organize edilmektedir.

Özet Bilgiler
- Fuar: ILA Berlin Havacılık Fuarı
- Fuar Türü:Uzman ve halka açık fuar
- Yer:Berlin ExpoCenter Airport, BER Havalimanı
- Başlangıç:5 Haziran 2024
- Bitiş:9 Haziran 2024