Bir kişi Beyaz Saray Önündeki Bariyerleri Kamyonetle Aşmaya Çalıştı

Washington’da, Beyaz Saray’ın hemen önündeki Lafayette Park’ın girişindeki bariyerleri, kiralık bir kamyonetle aşmaya çalışan bir kişi, gizli servis elemanları tarafından gözaltına alındı

Bir kişi Beyaz Saray Önündeki Bariyerleri Kamyonetle Aşmaya Çalıştı

Washington’da, Beyaz Saray’ın hemen önündeki Lafayette Park’ın girişindeki bariyerleri, kiralık bir kamyonetle aşmaya çalışan bir kişi, gizli servis elemanları tarafından gözaltına alındı.

Gizli Servis Şefi Anthony Guglielmi yaptığı açıklamada, olayın soruşturulduğunu ve olay anında herhangi bir güvenlik görevlisinin zarar görmediğini söyledi.

Guglielmi, şoförün kasten bariyerleri aşmaya çalışır göründüğünü ancak kendisinin güvenli bir mesafede durdurulduğunu ifade etti.

Olayın ardından park ve çevredeki bazı yollar yaya ve araç trafiğine kapatıldı.
Olayın yaşandığı yerin hemen önünde bulunan Hay Adams Oteli de Gizli Servisi’n talebi üzerine güvenlik gerekçesiyle boşaltıldı.

WUSA adlı yerel televizyon kanalı kamyonetin bariyerleri aşmaya çalışırken kaydedilmiş görüntülerini yayınladı. Olayın ardından uzaktan kumandalı robotla kamyonetin kasası açılarak kontrol edildi. Kasanın boş olduğu görüldü.

Olayla ilgili geniş çaplı soruşturma devam ediyor açıklaması yapıldı. Sürücünün kimliğine ilişkin de henüz bir bilgi paylaşılmadı.