Ganire Paşayeva hayatını kaybetti

Azerbaycan basınında yer alan haberlere göre Azerbaycan Milletvekili Ganire Paşayeva bir süredir tedavi gördüğü hastanede 48 yaşında hayatını kaybetti.

Ganire Paşayeva hayatını kaybetti
Ganire Paşayeva (Arşiv)
Ganire Paşayeva hayatını kaybetti
Ganire Paşayeva hayatını kaybetti
Ganire Paşayeva hayatını kaybetti

Azerbaycan Milletvekili Ganire Paşayeva bir süredir hastanede tedavi görüyordu.Azerbaycan'ın başkenti Bakü'deki Merkez Klinik Hastanesi'ne sevk edilen Paşayeva'dan sevenlerini yasa boğan haber geldi.

Berlin'de Almanya'daki Azerbaycan Birliği toplantısında Ganire Paşayeva konuk olmuştu.(Arşiv)

Tedavisi Sürüyordu

Azerbaycan basının haberine göre Paşayeva tedavi gördüğü hastanede 48 yaşında hayatını kaybetti.

Azerbaycanlı milletvekilinin bir süredir komada olduğu biliniyordu.

Çalışma hayatına muhabir olarak başladı

Paşayeva, 24 Mart 1975 tarihinde Azerbaycan'ın Tovuz rayonundaki Düz Kırıklı'da dünyaya geldi.

İlk ve ortaöğrenimi sonrasında Azerbaycan Tıp Üniversitesi Pediatri Bölümü'nü ve Bakü Devlet Üniversitesi Uluslararası Hukuk Bölümü'nü bitirdi.1998 yılında ANS televizyonunda muhabir olarak çalışmaya başladı.2005 yılında Haydar Aliyev Vakfı'nın halkla ilişkiler bölüm başkanı oldu.

Berlin'de toplantı anı Ganire Paşayeva (Arşiv)

Kritik görevlerde bulundu

6 Kasım 2005 günü yapılan genel seçimlere bağımsız olarak katıldı ve Tovuz milletvekili olarak Azerbaycan Millî Meclisi'ne girdi.

Millî Meclis'teki Uluslararası ve Parlamentolar Arası İlişkiler Daimi Komisyonu'nun üyesi olan Ganire Paşayeva, aynı zamanda Azerbaycan-Gürcistan Parlamentolar Arası Çalışma Grubu'nun başkanı ve Azerbaycan-Türkiye, Azerbaycan-Hindistan ve Azerbaycan-Japonya Parlamentolar Arası Çalışma Grupları'nın üyesidir.

Ganire Paşayeva, Avrupa Konseyi Parlamenter Asamblesi'nde Azerbaycan Cumhuriyeti'ni temsil eden kurulun da üyesidir.

Ganire Paşayeva, Rusça ve İngilizce bilmektedir. "Aşk Başka" adlı bir şiir kitabı bulunmaktadır. 7 Ocak 2017 tarihten Dünya Alpagut Federasyonu As Başkan Yardımcısı görevinde bulunmaktadır.

Mehmet Perincek  resmi sayfasından  Ganire Paşayeva vefat haberi üzerine başsağlığı mesajı verdi.

Sol Parti meclis grubunda Federal Almanya Parlamentosu Avrupa Birliği Komisyonu ve Milli Savunma Komisyonu üyesi ve İçişleri Komisyonu yedek üyesi olarak görev almış Prof.Dr.Hakkı Keskin resmi sosyal sayfasında konuyla alakalı açıklama yaptı.