Hindistan'ta tren kazasında yüzlerce can kaybı

Hindistan’da yaşanan tren kazasında en az 288 kişi hayatını kaybetti. Yetkililer kazada yüzlerce kişinin de yaralandığını açıkladı. Ölü sayısının artabileceği ifade ediliyor. Kolkata şehrinin 220 kilometre güneybatısında yaşanan kaza ülkedeki en ölümcül tren kazalarından biri olarak kayıtlara geçti

Hindistan'ta tren kazasında yüzlerce can kaybı

Hindistan’da yaşanan tren kazasında yaklaşık 300 kişi hayatını kaybetti. Yetkililer kazada yüzlerce kişinin de yaralandığını açıkladı. Ölü sayısının artabileceği ifade ediliyor.

Kolkata şehrinin 220 kilometre güneybatısında yaşanan kazada şu ana kadar 288 kişinin hayatını kaybettiği yaklaşık bin kişinin de yaralandığı tespit edildi.

Kazanın bir trenin raydan çıkarak bir başka trene çarpması sonucu meydana geldiği belirtiliyor. Kaza Hindistan tarihinin en kötü tren kazalarından biri olarak kayda geçti.

İlk belirlemelere göre kazanın sinyalizasyon sorunu nedeniyle yaşanmış olabileceği ifade ediliyor.

Hindistan Başbakanı Narendra Mori de kazanın yaşandığı yere giderek yetkililerden bilgi aldı.

Ülkenin Demiryolları Bakanı ölen ailelerin yakınlarına 12 bin dolar, yaralanan kişiler de 500 ila 2400 dolar civarı tazminat ödemesi yapılacağını açıkladı.

Hindistan’da bugüne dek yaşanan en ölümcül tren kazası 1981 yılında yaşanmış ve o kazada yaklaşık 800 kişi hayatını kaybetmişti.