"İran ve Lübnan çatışmaların büyümesini istemiyor"

İran Dışişleri Bakanı, İsrail’in Gazze saldırıları devam ederken çatışmaların ve savaşın bölgeye yayılması arayışında olmadıklarını söyledi. Dışişleri Bakanı benzer şeklinde Lübnan’ın da bu şekilde bir niyeti olmadığını belirtti

"İran ve Lübnan çatışmaların büyümesini istemiyor"
İsrail'in Gazze Şeridi'e yönelik saldırıları sürüyor.

İran Dışişleri Bakanı, İsrail’in Gazze saldırıları devam ederken çatışmaların ve savaşın bölgeye yayılması arayışında olmadıklarını söyledi. Dışişleri Bakanı benzer şeklinde Lübnan’ın da bu şekilde bir niyeti olmadığını belirtti.

İran Dışişleri Bakanı Hüseyin Emir Abdullahiyan, Beyrut’ta mevkidaşı Lübnan Dışişleri Bakanı’yla birlikte düzenledikleri ortak basın toplantısında konuştu.

Emir Abdullahiyan açıklamasında “İran ve Lübnan olarak, savaşın bir çözüm olmadığını ve bizim hiçbir zaman savaşın yayılmasını istemediğimizi belirtiyoruz" ifadelerini kullandı.

İran Dışişleri Bakanı Hüseyin Emir Abdullahiyan, resmi temaslarda bulunmak üzere Lübnan'da.
İran Dışişleri Bakanı Hüseyin Emir Abdullahiyan, resmi temaslarda bulunmak üzere Lübnan'da.

Öte yandan Lübnan’da İran destekli Hizbullah grubu Cumartesi günü yaptığı açıklamada, İsrail ordusuna ait bir insansız hava aracını ele geçirdiklerini açıkladı.

Açıklamada, söz konusu insansız hava aracı Skylark’ın Lübnan hava sahası üzerinde ele geçirildiği ve iyi durumda bulunduğu belirtildi.

Skylark insansız hava araçları İsrail tarafından geliştirilmiş ve İsrail ordusu tarafından gözlem amaçlı olarak kullanıldığı biliniyor.