Alman -Türk Gazeteciler Birliği 'den Etkileyici Faaliyetleri

Yeni kurulan Alman Türk Gazeteciler Birliği (ATGB.Berlin) kısa zamanda yapmış olduğu kamu yararına faliyetleri hızla devam ediyor.

Alman -Türk Gazeteciler Birliği 'den  Etkileyici Faaliyetleri
Alman -Türk Gazeteciler Birliği 'den  Etkileyici Faaliyetleri

Eşbaşkan Ali Yıldırım ve yönetim kurulu, Alman-Türk Gazeteciler Birliği (ATGB) çatısı altında etkili bir dönem geçirdi. Uğur Mumcu'nun doğum günü olan 22 Ağustos 2022'de resmen kurulan birlik, 13 kurucu medya emekçisinin oybirliğiyle kabul ettiği tüzük ile faaliyetlerine başladı. 

Eşbaşkan Ali Yıldırım, ATGB'nin etkinlikleri kapsamında önemli bir adım atarak Berlin'de düzenlenen "Her Şeye Rağmen" adlı sinema filminin galasına katılım göstererek sinema film oyuncularına yönetim tarafından birer plaket verildi.

ATGB.Berlin Asbaşkanı Ekşi, AK Parti'nin Yurt Dışından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Zafer Sırakaya'yı Ankara'da Akparti genel merkezinde ziyaret etti. Sırakaya, yurt dışındaki Almanya'da Türkçe yayın yapan  medyanın sorunlarını dinledi ve Ekşi'ye destek sözü verdi.

Ayrıca, ATGB.Berlin'in Asbaşkanı Mustafa Ekşi'nin Anakara ulusal Cadde Tv'de Yekpa Ahmet Duruk'un "Durumda Bugün" canlı yayın programına katıldı.

Ve ardından CHP'nin Yurt Dışı İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı İlhan Uzgel ile Ankara CHP Genel Merkezinde  bir tanıtım toplantısı gerçekleşti.

Eşbaşkan Ali Yıldırım ve yönetim kurulu üyeleri, Azerbaycan Almanya Büyükelçisi'ni ziyaret ederek Berlin'deki işbirliği ve iletişim arzularını dile getirdi. Bu ziyaret kapsamında, ATGB.Berlin adına teşekkür plaketi sunarak Türk-Azerbaycan medya ilişkilerine katkıda bulundu.Asbaşkan Mustafa Ekşi Azerbaycan ulusal yayın organı Az.Tv'ye açklamalarda bulundu.

Asbaşkan Mustafa Ekşi Azerbaycan ulusal yayın organı Az.Tv'ye açklamalarda bulundu.

17 Şubat 2024 tarihinde gerçekleşen ilk konferans toplantısında, ATGB.Berlin Üyeleri ve Berlinliler, Prof. Dr. Ersan Şen, Prof. Dr. İrfan Akın ve Doçent Dr. Anıl Köroğlu ile bir araya geldi.ATGB.Berlin  catısı altındaki medya kuruluşları