Kılıçdaroğlu: "Ben İktidara Gelir Gelmez Tüm Mültecileri Evlerine Göndereceğim"

Millet İttifakı cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP Genel Merkezi'nde bir basın toplantısı düzenledi. Kılıçdaroğlu, kendisinin Cumhurbaşkanı seçilmesi halinde tüm sığınmacıları evlerine göndereceğini açıkladı

Kılıçdaroğlu: "Ben İktidara Gelir Gelmez Tüm Mültecileri Evlerine Göndereceğim"

Millet İttifakı Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP Genel Merkezi'nde bir basın toplantısı düzenledi. Parti örgütlerinden gelen 500 kadar partilinin de çoşkulu şekilde takip ettiği konuşmasında Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı ve Cumhur İttifakı Cumhurbaşkanı adayı Erdoğan'a seslendi ve sert ifadeler kullandı.

Kılıçdaroğlu konuşmasında öncelikli olarak Erdoğan’ın terör örgütleriyle Kılıçdaroğlu ilişkisi iddialarına yanıt verdi. Kılıçdaroğlu konuşmasının ilgili bölümünde "Önce şu terör meselesini, bize iftira atmaya çalışan Erdoğan'la konuşalım. Erdoğan, sen değil misin terör örgütleriyle defalarca masaya oturan? Kapı arkalarında milletimizden gizli gizli pazarlıklar yapan? Senin ne haddine bizim vatan sevgimizi sorgulamak, bize kara çalmak! İlan ediyorum: Ben terör örgütleriyle masaya asla oturmadım, hiçbir zaman da oturmayacağım! Erdoğan, senin izlediğin hiçbir tavizkar ve gizli kapaklı yolu izlemeyeceğim. Dürüst ve ahlaklı olacağım. Ülkem için, vatanım için çalışacağım. Sen değil misin FETÖ'yü besleyip büyüten, yalvarırım geri dön diyen sen değil misin! Onunla el ele verip şanlı TSK'ya kumpas kuran! Bu millet bunları bilmiyor mu! Ben hiçbir zaman mehmetçiğimize kumpas kuranlarla yan yana durmadım asla ve asla durmayacağım" dedi.

Konuşmasında mültecileri ve göçmenler konusuna da değinen Kılıçdaroğlu, Erdoğan’ın iktidarda kalması halinde Türkiye’ye 10 milyon daha sığınmacı geleceğini söyledi ve “Farkında mısınız, bunlar kalırsa 10 milyondan fazla sığınmacı daha Türkiye'ye gelecek. Bunlar kalırsa dolar 30 liraya dayanacak, bir kuru ekmek 10 liraya çıktığında sefalat derinleşecek, bu kaçaklar, sığınmacılar potansiyel suç makinesine dönüşecek, yağmalar başlayacak. Bunlar kalırsa; şehirler sığınmacıların, mafya çetelerinin kontrolüne geçecek. Bunlar kalırsa kadın cinayetleri artarak devam edecek. Bunlar kalırsa, domuz bağı insanlarımızı öldüren iktidara ortak olacak. Bunlar teröristlere taviz vererek ülkeyi yönetecek. Her meşrepten teröristi memlekete ve meclise sokacaklar. Biz buna asla izin vermeyeceğiz. Erdoğan, sen ülkenin sınırlarına namusuna sahip çıkmadın. Ben iktidara gelir gelmez tüm mültecileri evlerine göndereceğim. Nokta” ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu konuşmasında ayrıca “Erdoğan, sen bu ülkeyi uyuşturucu baronlarına teslim ettin. İktidara gelir gelmez uyuşturucu baronlarının tamamının kökünü kazıyacağım. Bu sebeple; iki adet torbacıya öldürttüğünüz Sinan Ateş'in hesabını kuytuda saklanan suçlulardan soracağım. Sen parmağındaki tek yüzükle iktidara geldin. Bu yüzükten başka bir şeyim varsa bana hırsız diyebilirsiniz dedin. Şimdi kendini, aileni ve etrafındakileri zengin ettin. Erdoğan, ben hiçbir zaman çalmadım, çırpmadım, tenezzül etmedim. Devletin ve milletin 5 kuruşunda gözü olanın, beytül male el uzatanın gözünü çıkaracağım, o parayı alacağım. Burunlarından fitil fitil getireceğim. Bu memlekette namuslu ve vatansever kamu görevlileri var” dedi.

Kılıçdaroğlu, ikinci tur seçimiyle ilgili olarak da “28 Mayıs'ta sandığa gitmek hepimizin ahlaki, vicdani ve vatani bir mecburiyetidir. En az 1 milyon insan sandık başında olacağız! Güvenliği sağlayacağız. Vatandaşım; seni de oy attığın sandığın başında bekliyorum. Biz bu vatanı sokakta bulmadık, milletim ayağa kalksın. Vatanını seven bizimle omuz omuza versin, vatanını seven sandığa gelsin” dedi.