New York’taki Türkevi’ne Düzenlenen Saldırıda Binanın Camları Kırıldı

New York’ta Türkiye’nin Birleşmiş Milletler Daimi Temsilciliği ve New York Başkonsolosluğu’nun bulunduğu Türkevi’nin giriş katına düzenlenen saldırıda binanın ön camları kırıldı. New York Belediye Başkanı Eric Adams olayın ardından Türkevi’ni ziyaret etti

New York’taki Türkevi’ne Düzenlenen Saldırıda Binanın Camları Kırıldı
New York’ta Türkiye’nin Birleşmiş Milletler Daimi Temsilciliği ve New York Başkonsolosluğu’nun bulunduğu Türkevi

NEW YORK- New York’ta Türkiye’nin Birleşmiş Milletler Daimi Temsilciliği ve New York Başkonsolosluğu’nun bulunduğu Türkevi’nin giriş katına kimliği henüz belirlenmeyen bir kişi tarafından düzenlenen saldırıda binanın ön camları kırıldı.

Saldırı sabaha karşı 03: 15’te gerçekleşti. Saldırganın silahsız olduğunu tespit eden binadaki Türk güvenlik görevlileri New York polisini arayarak saldırıyı bildirdi.

New York Emniyet Müdürlüğü (NYPD) Türkevi’ne düzenlenen saldırıyla ilgili yaptığı açıklamada, soruşturmanın sürdüğünü ve binaya saldıran kişinin henüz yakalanmadığını belirtti.

New York Polisinin saldırıyla ilgili yaptığı açıklamada, “Olay yerine gelen ekipler, binada cam kırıklarının olduğunu tespit etti. Yapılan ön soruşturmada, kimliği belirsiz bir erkeğin olay yerine yaklaştığını, bir cisimle birden fazla camı kırdığını tespit etti. Saldırgan şahıs daha sonra bilinmeyen bir yöne kaçtı.’’ ifadelerini kullandı.

New York polisi olayla ilgili henüz bir tutuklama olmadığını ve soruşturmanın devam ettiğini belirtti.

New York Belediye Başkanı'ndan ziyaret

New York Belediye Başkanı Eric Adams olayın ardından Türkevi’ni ziyaret etti ve Başkonsolos Reyhan Özgür’den bilgi aldı. Özgür, Adams’a bu konunun Ankara’da en üst düzeyde takip edildiğini ilettiğini belirtti.

Türkevi’nde Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ikinci turunda oy verme işlemiyse saldırıya rağmen devam ediyor.

Oy verme işleminin üçüncü gününde de sandıklara yoğun ilgi var.