51. İstanbul Müzik Festivali biletleri satışta

51. İstanbul Müzik Festivali biletleri satışta

İKSV tarafından düzenlenen 51. İstanbul Müzik Festivali, 1-17 Haziran tarihleri arasında müzikseverlerle buluşacak. Festival biletleri bugün ön satışa açıldı.

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından bu yıl 51'incisi düzenlenen İstanbul Müzik Festivali, 1-17 Haziran tarihleri arasında Borusan Holding sponsorluğunda müzikseverlerle buluşmaya hazırlanıyor.

Festival biletleri, İKSV Lale Kart üyeleri için bugün başlayan indirimli ön satış döneminin ardından 24 Mart Cuma günü genel satışa çıkacak. Festival, 18 farklı mekânda, 25 konserde 60’ın üzerinde ismi ağırlayacak. 

İlhamını Cumhuriyet’in 100. yılından alan festival programında izleyicileri, Cumhuriyet’in ilk yıllarından geleneksel Türk müziği ve İstanbul tangosu besteleri; günümüz klasik müzik dünyasının yıldız solistleri, prestijli orkestralar ve disiplinlerarası projeler bekliyor. 

8 eserin dünya prömiyeri, dört eserin ise Türkiye prömiyeri yapacağı festivalde Anne-Sophie Mutter, Barbara Hannigan, Fazıl Say, Nicolas Altstaedt, Matthias Goerne, Arabella Steinbacher, Avi Avital gibi yıldız solistlerin yanı sıra Salzburg Mozarteum Orkestrası, Tekfen Filarmoni Orkestrası, Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası, Hollanda Kraliyet Concertgebouw Oda Orkestrası, Münih Oda Orkestrası, Borusan Quartet gibi prestijli toplulukları ağırlanacak.

Öğrenciler her yıl olduğu gibi tüm festival konserlerinde 10 TL’lik Eczacıbaşı Genç Bilet uygulamasından faydalanabilecek. Konservatuvar öğrencileri ise konserleri ücretsiz takip edebilecek.

Açılış konserinde Tekfen Filarmoni Orkestrası ve Jan Lisiecki'nin sahneyi paylaşacağı festivalin ayrıntılı programına İKSV'nin internet sitesinden ulaşabilirsiniz.