Alman Türk Gazeteciler Birliği-Berlin , Birinci Yılı Mütevazı Bir Şekilde Kutlandı.

Alman Türk Gazeteciler Birliği - Berlin 'in 1'inci Yılı

Alman Türk Gazeteciler Birliği-Berlin , Birinci  Yılı Mütevazı Bir Şekilde Kutlandı.
Fotoğraf:Ali Yıldırım/Aypa Tv
Alman Türk Gazeteciler Birliği-Berlin , Birinci  Yılı Mütevazı Bir Şekilde Kutlandı.
Berlin-

Almanya Türkiye kökenli gazeteciler, Alman Türk Gazeteciler Birliği'nin 1.yılını bir araya gelerek kutladı.Gazeteci-Araştırmacı Yazar Uğur Mumcu'nun doğum günü ile aynı tarihte kurulan Alman Türk Gazeteciler Birliği Berlin  (ATGB) , düzenlenen bu özel günde mütevazı bir etkinlikle TDU'nun merkez yerleşiğinde  bir araya gelerek, birliklerinin ilk yılını  kutladılar.

Kutlama etkinliği, birlik üyelerinin ve katılımcıların Almanya'da Türk gazeteciliğinin gelişimine katkıda bulunma vizyonunu vurguladı. Etkinlik sırasında bir dizi konuşma yapan eşbaşkan Ali Yıldırım katılımcılara teşekkür etti. Toplantıya katılan  gazeteciler  deneyimlerini paylaştılar ve gelecekteki projeler hakkında fikir alışverişinde bulundular.Ayrıca toplantıya misafirler ve ATGB üyeleride yer alarak düşüncelerini dile getirdiler.

Alman Türk Gazeteciler Birliği eşbaşkanı Ali Yıldırım , etkinlik sırasında yaptığı konuşmada şunları söyledi: "Kuruluş tarihimiz 22 Ağustos Sevgili Uğur Mumcu'nun doğum günü,birliğimizin ilk yılını böyle özel bir günde kutlamak büyük bir gurur kaynağı.Türkiye kökenli gazeteciler olarak Almanya'da toplumumuza daha iyi hizmet etmek için bir araya geldik. Gelecekte daha fazla işbirliği ve başarılı projelerle dolu bir yolculuk bizi bekliyor."

Asbaşkan başkan Mustafa Ekşi kısa konuşmasında '''Almanya'da yaşayan Türklerin sorunlarını politize olmadan korkusuzca kamuoyu yararına duyurmak ,bilgilendirmek hedefini yine kamuoyunun önündeki isimlerin Berlin nezdinde Almanya hatta Avrupa genelinde desteklenmesi gerektiğini söyledi''

Katılımcılar, gazetecilik alanındaki gelişmeleri yakından takip ederken, Alman Türk Gazeteciler Birliği'nin toplumsal bağlamda daha fazla katkı sağlama amacını desteklemeye devam edeceklerini vurguladılar.

Alman Türk Gazeteciler Birliği, Türkiye kökenli gazetecilerin profesyonel gelişimini desteklemek ve Türk toplumunun sesini daha etkili bir şekilde temsil etmek amacıyla kurulmuş bir organizasyondur. Birlik, gelecekte de benzer etkinlikler ve projelerle Türk gazetecilerinin Almanya'daki varlığını güçlendirmeyi hedeflemektedir.Aysel Özkan (misafir),Yusuf Yusuf(misafir), Züleyha kafkas Öztürk.(Üye) ,Ali Yıldırım(Kurucu Eşbaşkan),Mustafa Ekşi(Kurucu Asbaşkan), Cengiz Arcan (Üye),Arda Eşberk(Üye), Münir Bağrıaçık(Kurucu Üye) 

İlgili haber
Basın Özgürlüğü

Video; Bedii Selvi 
Röp;Mustafa Ekşi