Türk Milli Takımı'na Binlerce Bayrakla Destek!

Türkiye grup maçlarının ardından son 16 eleme maçında Avusturya’nın karşısına çıktı. Almanya’nın Leipzig kentinde oynanan maçta Türkiye Avusturya’yı 2-1 yenerek çeyrek finale yükselmeyi başardı.Maç ardında Berlinde büyük sevinç gösterileri vardı.

Türk Milli Takımı'na Binlerce Bayrakla Destek!
Binlerce SeyirciTürkBayrakları ile Leipzig stadını doldurdu.
Türk Milli Takımı'na Binlerce Bayrakla Destek!
Türk Milli Takımı'na Binlerce Bayrakla Destek!
Türk Milli Takımı'na Binlerce Bayrakla Destek!

Almanya'da Tarih Yazdık: Türk Milli Takımı'na Binlerce Bayrakla Destek!

Türk Milli Takımı'nın Almanya'da çeyrek finale çıkarken Almanya'da yaşayan Türk seyircisi ile birlikte tarih yazması, Türk futbolunun en unutulmaz anlarından biri oldu. On binlerce Türkiye kökenli vatandaş Leipzig stadına akın ederken, birçok Türk vatandaşı ellerindeki Türk bayrakları ile mekanlarda, televizyon başında bu sevinci yaşadı.

Bunlardan biri de TDU (Türk İşadamları Derneği) oldu. TDU, turnuvanın başından beri maçları üyeleri ile bir arada seyrederek Türk milli takımına destek verdi. Genel Sekreter ve basın sözcüsü Doğan Azman, maç sonunda çok mutlu olduğunu belirterek, A Milli Takımdaki futbolcularımızı canı gönülden tebrik ettiklerini ve Türk milletinin Almanya’da en iyi şekilde temsil edildiğini söyledi. Almanya'da yaşayan Türk topluluğu, milli takıma büyük bir coşku ve destek vererek adeta ikinci bir ev sahibi avantajı sağlamıştır. Bu coşkulu destek, takımın performansını olumlu yönde etkileyerek başarıya ulaşmalarına katkı sağlamıştır. Bu tarihi anılar, Türk futbolseverlerin hafızasında uzun süre yerini koruyacaktır.

EM 2024 ülke seçimi 2018’de yapılmış ve Almanya ile Türkiye yarışın son adayları idi. 18 Eylül 2018'de yapılan seçimde Almanya'nın seçilmesi Türkiye’yi üzmüştü. Ancak bugün görüyoruz ki bir Türkiye de Almanya’da var. Binlerce Türk bayrakları ile "Türkiye, Türkiye" diye boğazları yırtılırcasına bağıran Türkler, futbolcularımıza Türkiye’yi aratmadı. Almanya'da Türk seyircisi ile birlikte tarih yazan Türk Milli Takımı, bu destekle büyük başarılara imza atıyor.

Berlin'de yaşayan Türk vatandaşlarının maç öncesi coşkusuna sahne oldu. Halil Erdoğan, bu büyük günün heyecanını şu sözlerle dile getirdi:
"Bugün burada olmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Türk bayrağımızı ve Almanya bayraklarını birlikte dalgalandırmak, her iki ülkeye olan sevgimizi ve desteğimizi gösteriyor. Bu maç bizim için sadece bir futbol karşılaşması değil, aynı zamanda kültürlerimizi bir araya getiren bir buluşma noktası. Umarım milli takımımız başarılı olur ve biz de bu gururu doyasıya yaşarız."

Berlin’de her yerde sevinç gösterileri vardı. Bu ister sokaklar olsun ister kafeler olsun ister dernek lokalleri olsun her evde büyük sevinç gösterileri oldu.


A Milli Takım'da yer alan genç futbolcuların birçoğu Avrupa ülkelerinde doğmuş ve büyümüş olmalarına rağmen, Türkiye'yi seçerek milli formayı giymişlerdir. Bu futbolcular, hem Avrupa'daki eğitim ve altyapı imkanlarından faydalanmış hem de Türk kimliklerini koruyarak sahada büyük başarılar elde etmişlerdir.

İlgili Haber
Türkiye Avrupa Futbol Şampiyonası 2024'te Çeyrek Final’de