“Bay Bay Kemal Sadece Kandil'e ve Pennsylvania'ya Bahar Getirir"

Seçimlere 3 gün kala Batman ve Mardin’de seçmenlerin karşısına çıkan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, en yakın rakibi Millet İttifakı’nın adayı Kemal Kılıçdaroğlu’na Kürt sorunu üzerinden yüklendi

“Bay Bay Kemal Sadece Kandil'e ve Pennsylvania'ya Bahar Getirir"

Seçimlere 3 gün kala Batman ve Mardin’de seçmenlerin karşısına çıkan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, en yakın rakibi Millet İttifakı’nın adayı Kemal Kılıçdaroğlu’na Kürt sorunu üzerinden yüklendi. Kılıçdaroğlu’nun seçim şarkısı olan “Sana söz baharlar gelecek’ şarkısına gönderme yapan Erdoğan, “Bay bay Kemal getirse getirse sadece Kandil'e ve Pennsylvania'ya bahar getirir” dedi.

Erdoğan AKP tarafından düzenlenen seçim mitingine, HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu ile katıldı.

Erdoğan’ın hedefinde cumhurbaşkanlığı yarışında en yakın rakibi Kemal Kılıçdaroğlu vardı. Kılıçdaroğlu’nun Alevi ve Kürtler’le ilgili videolarına gönderme yapan Erdoğan, “Ne gece yarısı Kürt-Alevi videosu yayınlayan fitne tüccarları ne sokaklarımızı karıştırmaya çalışan kirli ellerin oyunları ne milli iradeye parmak sallayan batılı dergilerin kapakları ne Kandil'deki terör baronlarının alçak tehditleri ne de azgın azınlığın giderek artan nobranlıkları bizi yıldıramaz” dedi.

Kılıçdaroğlu’nun eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ı cezaevinde çıkaracağını söylediğini aktaran Erdoğan, buna izin vermeyeceğini söyledi.

Demirtaş için bir kez daha ‘Selo’ nitelemesini kullanan Erdoğan, “Şu anda Selo var, Selo, biliyorsunuz değil mi? Bu Selo, Diyarbakır'da 51 Kürt kardeşimizin kanına giren değil mi? Şimdi bay bay Kemal ne diyor? 'Selo'yu çıkartacağım' diyor Yanındakiler ne diyor? 'Çıkartacağım' diyor. Benim milletim Erdoğan kardeşine 'yürü, arkandayız' dediği müddetçe çıkaramazlar. Cumhur İttifakı iktidar olduğu sürece çıkartamazlar “diye konuştu.

"Bay bay Kemal'in getireceği yalancı bahar, bu millet için kara kış demektir”

Erdoğan, Millet ittifakının seçim şarkısı olan “Sana söz baharlar gelecek” şarkısına da göndermede bulundu.

Alandakilere Millet İttifakı'na ilişkin bir video izleten Erdoğan, “Bay bay Kemal getirse getirse sadece Kandil'e ve Pennsylvania'ya bahar getirir, Suriye ve Irak'ın kuzeyindeki terör yuvalarına bahar getirir. Kılıçdaroğlu, ancak hapisten çıkma hayali kuran bebek katillerine, Gezi olaylarının organizatörlerine, 6-8 Ekim olaylarının faillerine bahar getirir. Bay bay Kemal, sadece 15 Temmuz gecesi milletimizin tepesine bomba yağdıran FETÖ'cü hainlere bahar getirir. Bay bay Kemal'in getireceği yalancı bahar, bu millet için kara kış demektir” ifadelerini kullandı.

Erdoğan’ın programına, iki kez bakanlık teklif ettiği ancak ret cevabı aldığı eski Maliye Bakanı Mehmet Şimşek de eşlik etti. Miting alanında çok sayıda HÜDA PAR bayrağı bulunması dikkat çekti.

Mardin’de de Kılıçdaroğlu’nu eleştirdi

Batman’ın ardından Mardin’e geçen Erdoğan, partisinin 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Parkı'nda düzenlediği mitingde konuştu. Burada da Kılıçdaroğlu’nu eleştiren Erdoğan, Kılıçdaroğlu'nun SSK Genel Müdürlüğü dönemine ilişkin, CHP ve HDP'liler ve PKK ile ilgili görüntüler izletti.

Mardin’de de Kılıçdaroğlu’nu Demirtaş üzerinden eleştiren Erdoğan, "İşte bay bay Kemal. Bu Selo, Diyarbakır'da 51 Kürt kardeşimizin ölümüne neden oldu, Yasin Börü evladımızın şehit olmasına neden oldu mu? Peki bunun hesabını bay bay Kemal sen nasıl vereceksin? Utanmadan, sıkılmadan şimdi Selo'yu 'serbest bırakacağız' diyor. Özellikle Kürt kardeşlerime de sesleniyorum, bunların Kürtlük, Araplık gibi bir derdi yok, bunlar bütün katliamların arkasındaki projeyi aynen uygulamaya devam ediyor’’ dedi.

Mahmut Bozarslan