CENTCOM'dan Suriye'de Nokta IŞİD Operasyonu

ABD Merkez Komutanlığı CENTCOM tarafından yapılan açıklamada, Suriye’de düzenlenen bir operasyonla, üst düzey bir IŞİD yöneticisinin öldürüldüğü belirtildi. Açıklama CENTCOM’un Twitter hesabından paylaşıldı

CENTCOM'dan Suriye'de Nokta IŞİD Operasyonu

ABD Merkez Komutanlığı CENTCOM tarafından yapılan açıklamada, Suriye’de düzenlenen bir operasyonla, üst düzey bir IŞİD yöneticisinin öldürüldüğü belirtildi. Açıklama CENTCOM’un Twitter hesabından paylaşıldı.

CENTCOM tarafından paylaşılan açıklamada, Suriye’nin kuzeyinde bir helikopterle düzenlenen baskınla operasyon düzenlendiği ve operasyonda IŞİD terör örgütünün Suriye’de ve Avrupa’da terör saldırılarını planlayan üst düzey bir isminin hedef alındığı ifade edildi.


Açıklamada, operasyon neticesinde hedef alınan kişinin büyük olasılıkla hayatını kaybettiği bu kişiyle birlikte silahlı iki militanın daha vurulduğu belirtildi. CENTCOM açıklamasında, operasyon öncesinde uzun süren bir istihbarat ve hazırlık sürecinin yapıldığına dikkat çekti.

CENTCOM Komutanı General Michael Kurilla da yaptığı açıklamada, her ne kadar güö kaybetmiş olsa da IŞİD’in halen daha bölgede ve ortadoğuda saldırılar düzenleme hedefinde olduğunu ancak IŞİD’e karşı yürütülen kampanyanın aralıksız devam edeceğini ifade etti.

CENTCOM Sözcüsü Joe Buccino da konuya ilişkin açıklamasında bu operasyonunun CENTCOM’un bölgede IŞİD’in tamamen yok edilmesi konusundaki taahhüdünün devam ettiğinin bir göstergesi olduğunu söyledi ve operasyona ilişkin detayların daha sonra paylaşılacağını belirtti.