Döner Zirvesi Yetim Kaldı.

''Döner Hakkında Her Şey '' Kitabının yazarı İrfan Söyler vefatı herkesi yasa boğdu.

Döner Zirvesi Yetim Kaldı.
Gazteci-yazar İrfan Söyler

8 Ülkeden Döner sektörü temsilclerinin katılım ile 9.Dünya Zirvesi Antalya Porto Bello otel'de gerçekleşti.Katılımcılar arasında Berlin Döner sektörü üreticileri yerini aldı.9.Döner Zirvesi moderatörlüğü Viyana'dan gazeteci Hüseyin Taş'ın sunumu başladı.

Arşiv

Açılış konuşmalarını Avrupa Türk Döner İmalatcıları Derneği Başkanı Gürsel Ülber ve Kaplan Döner sahibi ve TDU Başkanı Remzi Kaplan yaptı. Gürsel Ülber Organizasyyonu yapımını 9.kez yapan ve Döner sektörünü biraraya getiren irfan Söyler'e teşekkür etti.Ülber ,Döner üreticilerini ATİD çatısı altında olmayı ve birlikye hareket etmeye davet etti. Remzi Kaplan ise bugüne kadar İrfan Söylerin çalışmalarını taktir ettiklerini 10.zirvenin Almanya'da yapılmasını arzu ettiğini söyledi.

Açılış konuşmaları sonrası panel konuşmalarına geçildi. Panele Gürsel Ülber,Remzi Kaplan,Ahmet Soytürk,Mehmet Akgül,Hacı Osman Kali ,Tüm Gıda Mühendisleri Derneği Başkanı Kemal Özuçargil ve Ahmet Sezer katıldı. Panel Döner sektörünün sorunlarını ve geleceğe yönelik çalışmalar tartışılırken sonrasında katılımcıların sorularına cevap verildi. Döner sektörünün 9.kez bir araya geldiği Döner Zirvesi gerçekleşti. Döner sektörü zirvesinini medya.berlin ve metalink.tv takip etti.

Gazateci-Yazar İrfan Söyler

İrfan Söyler’in Türkiye’nin lezzet gücü olan ve Dünya’nın her yerinde sevilerek tüketilen Döner hakkında kapsamlı araştırma ve gözlemlerini içeren “Döner Hakkında Herşey” isimli araştırma kitabı okuyucuları ile buluştu.


Uluslararası Döner Federasyonu tarafından yayınlanan kitap 46 ülkede Döner hakkında yapılan araştırmalara dayanıyor. Global fast food ürünlerinin önüne geçen Anadolu insanın gerçek bir başarı hikayesi olan Döner hakkında akıllara takılan bütün sorulara cevap veren kitabı sitemizin iletişim bilgilerinden isteyerek temin edebilirsiniz.
Bu kitapta Döner ile ilgili merak ettiklerinizi bulacaksınız. Mesela;

-Dönerin Türkiye ve Avrupa’daki tarihi
-Ülke ülke Dönerin gelişimi
-Üreticiler
-Toptancılar
-Döner Satış noktaları
-Döner reçeteleri
-Dünya’ya nasıl yayıldı?
-Düşmanları kimler?
-Hangi ülkede ne kadar döner tüketiliyor?
-Döner neden Türkiye’dir?
-Döner çeşitleri
-Döner’de ustalar sultası
devam ediyor mu?
-Dünya’da ve Türkiye’de döner şehirleri.
-Döner nasıl üretiliyor?
-Dönercinin el kitabı
-Ve daha neler neler.

Döner Hakkında Her Şey kitabı İrfan Söylerin basılmış 5. kitabıdır.