Erdoğan: “Sonuçlar CHP Genel Başkanı’nın dengesini iyice bozdu”

Cumhurbaşkanı Erdoğan Twitter'dan bir mesaj paylaşarak, 14 Mayıs seçim sonuçlarının CHP’nin dengesini bozduğunu savundu. Erdoğan, “Seçimin Cumhur İttifakı’nın zaferiyle sonuçlanması, Cumhurbaşkanı seçiminde de açık ara bir farkın ortaya çıkması, CHP Genel Başkanı'nın dengesini iyice bozdu” dedi

Erdoğan: “Sonuçlar CHP Genel Başkanı’nın dengesini iyice bozdu”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 14 Mayıs seçim sonuçlarının CHP’nin dengesini bozduğunu savundu.

Erdoğan Twitter hesabından bu sabah CHP’yi hedef alan bir mesaj paylaştı.

“Meclis seçiminin Cumhur İttifakı’nın zaferiyle sonuçlanması, Cumhurbaşkanı seçiminde de açık ara bir farkın ortaya çıkması, CHP Genel Başkanı'nın ve yönetiminin dengesini iyice bozdu” diyen Erdoğan, şunları kaydetti:

“14 Mayıs gecesi, sonuçları bildikleri halde televizyon ekranlarında sahneledikleri ‘kazandık’ tiyatrosunu hep birlikte takip ettik. Sandığın rengi belli oldukça yalanları ortaya çıktı. Buna rağmen, ne bilerek yanlış yönlendirdikleri seçmenlerinden ne de kamuoyundan çıkıp özür dahi dilemediler. Aynı zihniyetin şimdi de oyunu alamadıkları vatandaşlarımıza yönelik; bırakınız siyaseti, insani değerlerle bağdaşmayan saldırılarına şahit oluyoruz. Bu çevreler, deprem bölgesine gönderdikleri yardımları kesmekten otellerdeki depremzedeleri kapı dışarı etmeye kadar her türlü vicdansızlığı sergiliyorlar. Sosyal medyada yürütülen çirkin kampanyaları saymıyorum bile.”


“Depremzede kardeşlerimizi sahipsiz bırakmayacağız”

Depremzedelerin yaşananlardan çok rahatsız olduğunu bildiğini kaydeden Erdoğan, “Bu pervasızlıklardan, hangi partiye oy verirse versin 85 milyonun tamamı üzüntü duyuyor. Kimse endişelenmesin, bu kötülük furyası karşısında hiçbir vatandaşımız umutsuzluğa kapılmasın. Milletimizin ve insanlığın ortak vicdanını yere düşürmemek, bizim asli görevimizdir. Devlet-millet dayanışmasıyla inşallah yaralarımızı hep birlikte saracağız. Depremzede kardeşlerimizi sahipsiz bırakmayacak, yanlarında olmayı sürdüreceğiz.”

İLGİLİ HABERLER

Erdoğan ve Kılıçdaroğlu'nun Seçim Performansı Nasıldı?