Erdoğan ve Kılıçdaroğlu'ndan ikinci turda zafer mesajları

Cumhur İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı Erdoğan açık ara önde olduklarını savundu. Erdoğan, “İkinci turun da başımızın üstünde yeri var” dedi. Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı Kılıçdaroğlu da seçimin balkonda kazanılamayacağını söyledi; ''İkinci turu mutlaka ve mutlaka kazanacağız'' dedi

Erdoğan ve Kılıçdaroğlu'ndan ikinci turda zafer mesajları

Cumhur İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, henüz kesin sonuçlar belli olmamakla birlikte açık ara önde olduklarını savundu. Erdoğan, “Seçimin ilk turda bitip bitmediğini bilmiyoruz. İkinci turun da başımızın üstünde yeri var” ifadelerini kullandı.

Millet İttifakı liderleriyle açıklama yapan cumhurbaşkanı adayı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da seçimin balkonda kazanılamayacağını söyledi; ''İkinci turu mutlaka ve mutlaka kazanacağız'' dedi.

AK Parti Genel Merkezi'nde yaptığı konuşmada Erdoğan, ‘’Ülkemiz 14 Mayıs seçimleriyle bir demokrasi şölenini daha alnının akıyla tamamlamıştır. Henüz kesin sonuçlar belli olmamakla beraber, açık ara önde bulunuyoruz’’ diyen Erdoğan, hem yurtiçi oyların gayriresmi sonuçlarının belli olmasının hem de yurtdışı oylarının sayımının biraz daha vakit alacağını söyledi.

Erdoğan, ‘’Tabii biz fersah fersah geride olduklarını kendilerinin de bildiği bir tabloyu 'öndeyiz' diye bir kez daha muhtemelen son kez kandırmaya çalışanlardan değiliz. Biz milletimize karşı hep harbi ve hasbi olduk. Bugün de açık ara önde olduğumuzu biliyoruz’’ dedi.

Siyasi hayatı boyunca milli iradenin kararına saygı duyduklarını ve bu seçimde de saygı duyduklarını söyleyen Erdoğan, ‘’CHP yöneticileri ve bazı belediye başkanlarının tamamen kendi iç hesaplaşmalarının ürünü feveranları bu gerçeği değiştirmiyor. Ülkemiz hem siyasi hak ve özgürlüklerinin kullanımı, hem seçim sisteminin güvenilirliği bakımından dünyaya örnek olacak bir işleyişe sahiptir" dedi.

‘’Teröristlerle kol kola olmadık’’ sözleriyle muhalefeti hedef aldı

Millet İttifakı’nı "terörle işbirliği" iddiaları ve söylemi üzerinden hedef almayı sürdüren Erdoğan, ‘’Biz teröristlerle kol kola olmadık. Biz Diyarbakır'daki Kürt kardeşlerimizin ölümüne neden olan Selo ile beraber olmadık. Biz Kandil'den talimat alanlarla beraber olmadık. Biz talimatı sadece rabbimizde ve milletimizden alırız.’’ dedi.

Halkın kararının ne olduğunu gayriresmi sonuçlar açıklandığında göreceklerini söyleyen Erdoğan, ‘’2 milyon 600 bin civarında fark attık. Kesin sonuçların çıkmasıyla bu rakamın çok daha yükseleceğine inanıyorum. Seçimin ilk turda bitip bitmediğini henüz bilmiyoruz. Milletimiz tercihini ikinci tura kalmasından yana yaptıysa onun da başımızın üzerinde yeri var’’ ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu: “İkinci turda mutlaka kazanacağız”

Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ittifakı oluşturan diğer siyasi partilerin liderleriyle birlikte açıklama yaptı. Kılıçdaroğlu, ''İkinci turu mutlaka ve mutlaka kazanacağız'' dedi.

Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhur İttifakı’nın adayı AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Ankara’da yaptığı ve yarışta önde olduklarını söylediği konuşmasına değindi, “Seçim balkonda kazanılmaz” dedi.