Erdoğan’dan Turt Dışı Seçmenlere Çağrı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ikinci tur için yurt dışında yaşayan Türk vatandaşlarının yarından itibaren sandık başına gitmeye başlayacağını anımsatarak, “Milletimizin yurt dışındaki siz temsilcilerinden iradenize bir kez daha güçlü bir şekilde sahip çıkmanızı bekliyorum” dedi

Erdoğan’dan Turt Dışı Seçmenlere Çağrı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ikinci tur için yurt dışında yaşayan Türk vatandaşlarının yarından itibaren sandık başına gitmeye başlayacağını anımsatarak, yurtdışındaki seçmenlere seslendi. Erdoğan, “Milletimizin yurt dışındaki siz temsilcilerinden iradenize bir kez daha güçlü bir şekilde sahip çıkmanızı bekliyorum” dedi.

Erdoğan Twitter hesabından paylaştığı mesajda, şu ifadelere yer verdi:

“Yurt dışında yaşayan sevgili vatandaşlarım, Rekor bir katılımla sandıkları patlattığınız seçimlerin ilk turunu başarıyla tamamladık. Tüm zorluklara rağmen vatandaşlık görevinizi en güzel şekilde yerine getirdiniz. Şahsıma ve Cumhur İttifakı’na büyük bir teveccüh gösterdiniz. Terör örgütü mensuplarının yıldırma, üzerinizde baskı kurma, iradenizi gasbetme girişimlerine boyun eğmediniz. Türk demokrasisinin gücüne güç kattınız, millet olarak hepimizin göğsünü kabarttınız. Her biriniz adınızı şimdiden siyaset tarihimize altın harflerle yazdırdınız. Sergilediğiniz bu dik, demokratik ve dirayetli duruş için sizlere en kalbi şükranlarımı sunuyorum.”


Önümüzde Cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci turu olduğunu belirten Erdoğan, “Yurt dışında ve gümrük kapılarında oy verme işlemi yarın (20 Mayıs Cumartesi) başlıyor. Sizlerden, bulunduğunuz ülkelerdeki seçim tarihlerini yakından takip ederek, demokratik hakkınızı muhakkak kullanmanızı rica ediyorum. Milletimizin yurt dışındaki siz temsilcilerinden iradenize bir kez daha güçlü bir şekilde sahip çıkmanızı bekliyorum. İnşallah bu imtihandan da alnımızın akıyla çıkacağımıza yürekten inanıyorum” dedi.

Yurt dışında 3 milyon 416 bin seçmen bulunuyor. Yüksek Seçim Kurulu (YSK), 3 milyon 416 bin seçmenden yurtdışı temsilciliklerde 1 milyon 691 bin 531, gümrük kapılarında ise 125 bin 479 seçmen olmak üzere toplam 1 milyon 817 bin 10 seçmenin oy kullandığını açıklamıştı.