FÖTED yönetim kurulu güven tazeledi.

Almanya Türk Veli Denerkleri Federasyonu -FÖTED 11 Kasım 2023 tarihinde genel kurulunu gerçekleştirdi.

FÖTED yönetim kurulu güven tazeledi.
FÖTED-Almanya Türk Veli Denerkleri Federasyonu
FÖTED yönetim kurulu güven tazeledi.

Almanya Türk Veli Denerkleri Federasyonu -FÖTED 11 Kasım 2023 tarihinde genel kurulunu gerçekleştirdi.

Yayınlanan basın bildirisinde ;

''Yapıcı bir ortamda geçen toplantıda hem gelecek için rota, hem de FÖTED'in yönetim kadrosu de yeniden belirlendi.Mehtap Çağlar ve Kemal Ülker iki eş başkan olarak, yönetimde şimdiye kadar gösterdikleribaşarı ve örgütün gelişimine olan katkılarından dolayı, üyelerden güvenoyu aldılar.Federal başkan yardımcıları Mahmut Pervaneli ve Ekrem Sağır da, şimdiye kadar yaptıkları çalışmaların karşılığı olarak, geniş bir destek ile görevlerine yeniden seçildiler. Yeni iki başkan yardımcısı olarak Kuzey Ren-Vestfalya Eyaleti'nden Necla Marangoz ve Schleswig-Holstein Eyaleti'nden Harun Öznarin seçildi.Mevcut FÖTED federal yönetim kurulu üyelerinden Şenol Erdem, Nihan Leylek, Azmi Akgül,Atamer Erol ve Müjgan Baraşık yeniden seçilirken, Ahmet Can Sağır, Aygül Çamur, İbrahim Er ve Ayla Temel yeni yeni yönetim kurulu üyeleri olarak seçildiler.
Tecrübeli kadroların göreve gelmesi FÖTED için dinamik ve geleceğe yönelik olumlu bir gelişmedir.

Federal yönetim kurulu, yeniden aday olmayan yönetim kurulu üyesi Melin Karabaş ve mali denetleme kurulu üyesi Zeynep Demir’e katkılarından dolayı teşekkür eder.Saymanlık görevi, bir kez daha üyelerin güvenini kazanan Turgut Hüner tarafından sürdürülecektir. Bugüne kadar görevini büyük bir özenle yerine getiren İsmet Dertli yeniden yazman olarak seçilmiştir.Federal yönetim kurulu, kişisel nedenlerden dolayı, tekrar aday olmayan Seyhan Öztürk’e (Aşağı Saksonya) ve Ercan Gürer'e (Kuzey Ren-Vestfalya) uzun yıllardır yönetim kurulundaki  özverili çalışmalarından ve katkılarından dolayı teşekkür eder'' denildi.

Açıklamanın devamında şöyle dendi.

''Federal Yönetim Kurulu, federal başkan yardımcısı olarak 10 yılı aşkın bir süredir sadece
mesleki uzmanlığıyla değil, aynı zamanda kişisel bağlılığı ve özverisi ile de kuruluşumuzun
gelişiminde önemli bir rol oynayan Seyhan Öztürk'e özellikle teşekkür etmek ister.Mali denetim kurulu üyeleri olarak Raziye Börüş ve Frau Fatma Çevik ve Kadir Öztürk seçilmişlerdir. FÖTED, üye dernek ve birlklerinin genel kurula aktif katılımlarına ve kültürlerarası eğitim katılım ve uyum çalışmaları konusundaki kararlılıkları için teşekkür eder. Örgüt hep birlikte, çeşitlilik ve uyum içinde bulunduğumuz toplumda bir arada yaşamaya önemli katkılarda bulunmaya devam edecektir.''

Files