Jürgen Tödenhöfer Alman Savcılara Seslendi

"Sayın Başsavcı, Almanya size güveniyor! Sorumluluk duygunuza ve medeni cesaretinize."

Jürgen Tödenhöfer Alman Savcılara Seslendi
(Arşin-Foto)Todenhöfer Ekibi- Jürgen Tödenhöfer

Almanya-
Deneyimli Politikacı Jürgen Todenhöfer resmi twitter hesabında Washington Post  gazetesine dayandırdığı iddiası Rusya-Ukrayna savaşında  bölgede gaz boru hatlarında yapıldığı iddia edilen sabotajların  Alman hükümetinin bilgisi dahilinde olduğu  duyurdu. Resmi hesabında şunları yazdı.

Jürgen Tödenhöfer ''Eğer Washington Post'un Ukrayna'nın ABD ve Alman hükümetinin bilgisi dahilinde NordStream'i yok ettiğine dair haberi doğruysa, bu Ukrayna'nın Almanya'ya karşı bir savaş suçu işlemesi anlamına gelecektir. Ve muhtemelen trafik ışıklarının Almanya'nın çıkarlarına karşı ihanetidir. Her halükarda, ABD istihbarat raporları doğruysa, Almanya ve NATO müttefiklerinin Ukrayna'ya tüm silah sevkiyatını durduran ilk ülke olması gerekirdi.

Dünyada hiçbir normal ülke, kendi kritik altyapısına saldıranlara silah tedarik etmez.  Mevcut istihbarat raporlarına göre Alman hükümeti Ukrayna'nın planları hakkında CIA tarafından önceden ayrıntılı olarak bilgilendirilmiştir. Alman hükümetinin böyle bir eylemsizliği cezadan muaf tutulabilir mi?

Yoksa trafik ışıkları sadece Alman çıkarlarını Ukrayna ve Amerikan çıkarlarına tabi mi kıldı? Bu soruların değerlendirmesini Federal Yüksek Mahkeme'deki Başsavcıya bırakıyorum. "Sayın Başsavcı, Almanya size güveniyor! Sorumluluk duygunuza ve medeni cesaretinize."

İlgili Haber(Arşiv)