"LGBT'cileri Sandığa Gömmeye Var Mıyız?"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi’nde halka hitap etti. Millet İttifakı’nı hedef alan Erdoğan “Kapalı kapılar arkasında pazarlık yapıyorlar” dedi, "LGBT'cileri sandığa gömmeye var mıyız?" ifadelerini kullandı

"LGBT'cileri Sandığa Gömmeye Var Mıyız?"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi’nde halka hitap etti. Millet İttifakı’nı hedef alan Erdoğan “Kapalı kapılar arkasında pazarlık yapıyorlar” dedi, kamu işçileri için zamları Salı günü zamları açıklayacaklarını belirtti.

Erdoğan, mitinge 1 milyon 700 bin kişinin katıldığını kaydetti.

“Avrupa'nın dergileri şimdi burayı izliyor, acaba Atatürk havalimanında ne oluyor? diye soruyor. Buradan cevabı siz vereceksiniz” diyen Erdoğan, “Öyle bir ses verin ki bu mübarek ülkenin üzerinde karanlık hesaplar yapanların yüzü düşsün” dedi.

Erdoğan, “Ülkemize kazandırdığımız her hizmete takoz koyuyorlar. Türkiye'nin her kazanımından rahatsızlık duydular, hatta bunu açıkça söylemekten de çekinmediler” ifadelerini kullandı.

Erdoğan, “Bunlar talimatı Kandil’den alıyor, kapalı kapılar arkasında pazarlığı yapıyorlar” dedi.

“Asgari ücreti gözden geçireceğiz” diyen Erdoğan, kamu işçileri için zamları da Salı günü açıklayacaklarını belirtti.

Cumhurbaşkanı, “Sıkıntıları da biliyoruz. Deprem felaketi ile sıkıntıların arttığını biliyoruz. Zamanla hal yoluna girdiğini göreceğiz” dedi.

Depremin Türkiye’ye maliyetinin 100 milyar doların üzerinde olduğunu belirten Erdoğan, “Biz çareyi küresel tefecilerden borç dilenmede değil ülkemizin kendi insanında arıyoruz” dedi.

İstanbul’a yapmayı planladıkları projelerden de bahseden Erdoğan, Karadeniz’de doğal gaz bulunduğunu hatırlattı.

“Bu LGBT'cileri sandığa gömmeye var mıyız?” diyen Cumhurbaşkanı, “Bunlar kapalı kapılar ardında görüşüyor. Tabanlarının hassasiyetini umursamıyorlar” ifadelerini de kullandı.

Erdoğan’ın mitingi yaklaşık 1,5 saat sürdü.

Miting nedeniyle İstanbul’da bazı yollar belli süreler trafiğe kapatıldı.