Meta yapay zeka destekli asistanını ve Facebook’ta yayın yapabilen gözlüklerini tanıttı

Meta’nın CEO’su Mark Zuckerberg, dün şirketin yapay zeka destekli yeni ürünlerini piyasaya sürdüğünü duyurdu. Ürünlerin arasında kullanıcılara fotoğraf gerçekliğine yakın görüntüler oluşturan botlar, sorulara yanıt verebilen akıllı gözlükler ve güncellenmiş sanal gerçeklik kulaklığı yer alıyor

Meta yapay zeka destekli asistanını ve Facebook’ta yayın yapabilen gözlüklerini tanıttı
Meta’nın , dün yapay zeka destekli piyasaya sürdüğü ürünlerin arasında kullanıcılara fotoğraf gerçekliğine yakın görüntüler oluşturan botlar, sorulara yanıt verebilen akıllı gözlükler ve güncellenmiş sanal gerçeklik kulaklığı yer alıyor.

Meta CEO’su Mark Zuckerberg dün yapay zeka destekli yeni ürünlerini piyasaya sürdüklerini duyurdu. Ürünlerin arasında kullanıcılara fotoğraf gerçekliğine yakın görüntüler oluşturan botlar, sorulara yanıt verebilen akıllı gözlükler ve güncellenmiş sanal gerçeklik kulaklığı yer alıyor.

Ürünlerin sanal ve gerçek dünyaları biraraya getirdiğini söyleyen Zuckerberg, Meta'nın sunduğu araçların yapay zeka ile ücretsiz veya düşük maliyetle günlük rutine entegre edilebileceğinin altını çizdi.

Meta’nın Quest’i, nispeten yeni olan sanal gerçeklik alanında en çok satan ürün.

Meta'nın Silikon Vadisi kampüsünde konuşan Zuckerberg, Meta'nın yeni nesil Ray-Ban akıllı gözlüklerinin 17 Ekim'de 299 dolardan satılacağını açıkladı.

Meta’nın yeni yapay zeka asistanını içerecek cihaz, kullanıcının Facebook ve Instagram'da canlı yayın yapmasını sağlayacak. Bir önceki yapay zeka modeli, sadece fotoğraf çekebiliyordu.

Zuckerberg, sosyal medya şirketinin yıllık en büyük etkinliği ve salgının başlangıcından bu yana ilk yüz yüze konferansı olan Meta Connect konferansında konuştu.

Zuckerberg, 10 Ekim'de en yeni Quest karma gerçeklik kulaklığının sevkiyatının başlayacağını ve şirketin tüketiciye yönelik ilk üretken yapay zeka ürünlerini tanıtacağını söyledi.

Meta’nın üretken yapay zeka ürünleri, hem metin yanıtları hem de fotoğraf gerçekliğinde görüntüler oluşturabilen Meta AI adlı bir sohbet robotu içerecek.

Zuckerberg, "Bazen daha önce görülmemiş bir şeyi piyasaya sürerek yenilik yapıyoruz" dedi.

Zuckerberg, "Ama bazen harika ama çok pahalı bir şeyi alıp bunu herkes için uygun fiyatlı, hatta ücretsiz hale getirerek yenilik yapıyoruz" diye ekledi.