''Önyargılarla Mücadele Etmek İstiyorum''

14 Mayıs seçimleri için partilerin hazırladığı listelere Almanya'dan da isimler girdi. En çok aday AK Parti listelerinde yer aldı.O adaylardan Oguz Üçüncü Berlin'de çalışmalarda bulundu.

''Önyargılarla Mücadele Etmek İstiyorum''
Oğuz Üçüncü

Berlin- Daha önce Milli Görüş Almanya (IGMG) Genel Sekreteri olan Oğuz Üçüncü, AK Parti İstanbul 3. Bölge 7. sıra adayı gösterildikten sonraki süreçte seçmenleri ile biraraya gelerek özellikle yurtdışı yaşayan Türkiye kökenli vatandaşların sorunlarını dile getirdi.

Oğuz Üçüncü sorunları sık sık muatapları ile konuştuklarını söylerken özellikle Avrupalu Türklere karşı Türkiye'de yaratılmak istenen nefret söylemlerine karşıda mücadele etmek istediğini söyledi.

Almanya’dan 7 milletvekili adayı parti listelerinde yer buldu

14 Mayıs seçimleri için partilerin hazırladığı listelere Almanya'dan da isimler girdi. En çok aday AK Parti listelerinde yer aldı.

Halihazırda İstanbul Milletvekili ve Yurtdışı Türkler Alt Komisyonu Başkanı olan Zafer Sırakaya, yeniden İstanbul 2. Bölge 7. sıradan aday gösterildi. Sırakaya milletvekili seçilmeden önce AK Parti’ye yakınlığıyla bilinen Uluslararası Demokratlar Birliği’nin (UİD) başkanlığını yapmıştı. AK Parti Almanya temsilcisi Meryem Göka, Konya'ya 4. sıra adayı oldu. Daha önce Milli Görüş Almanya (IGMG) Genel Sekreteri olan Oğuz Üçüncü, AK Parti İstanbul 3. Bölge 7. sıra adayı gösterildi. Uzun yıllar IGMG Genel Başkanlığı’nı yürüten Ali Yüksel, Yeniden Refah Partisi'nden Konya'da liste başı adayı olarak göze çarptı. Almanya’da bulunduğu sürede Milli Görüş çizgisinde yer alan DEVA Partisi Başkan Yardımcısı Mustafa Yeneroğlu, İstanbul 3. Bölge 6. Sıra adayı oldu. Almanya Aleviler Birliği Federasyonu’nun (AABF) eski başkanı Turgut Öker, HDP’nn İstanbul 1. Bölge 4. Sıra adayı olarak gösterildi. MHP ise, Cemal Çetin'i yeniden İstanbul 2. Bölge’de 2. sıradan aday gösterdi. CHP başta olmak üzere diğer partilerin Almanya’dan aday göstermemesi dikkat çekti.

İlgili Haber
Ak Parti Berlin Seçim Çalışmalarına Başladı