PROF. DR. ERSAN ŞEN Berlin'de Konferans Verecek

Alman-Türk Gazeteciler Birliği Berlin duyurusunda Prof.Dr.Ersan Şen konferans vermek için Berlin'e geliyor.

PROF. DR. ERSAN ŞEN Berlin'de Konferans Verecek
Prof.Dr.Ersan Şen
PROF. DR. ERSAN ŞEN Berlin'de Konferans Verecek

ATGB.Berlin'den yapılan  duyuru ile  gerçekleşek konferansa Prof.Dr.Ersan Şen, Prof.Dr.İrfan Akın, Doçent.Dr.Anıl Köroğlu katılacak

Açıklamada 

Alman-Türk Gazeteciler Birliği’nin düzenlediği özel bir etkinlik kapsamında, ünlü hukukçu Prof. Dr. Ersan Şen, Berlin’de konferans verecek. 17 Şubat Cumartesi günü gerçekleşecek olan etkinlik, Türk-Alman ilişkilerinde önemli bir köprü vazifesi görecek.

Programda, Türk Ticaret Hukuku’nun önde gelen isimlerinden Prof. Dr. İrfan Akın ve İcra Hukuku alanında uzmanlaşmış Doç. Dr. Anıl Köroğlu da bilgi ve deneyimlerini Berlinliler ile paylaşacak. ATGB Asbaşkanlarından Gazeteci Mustafa Ekşi’nin moderatörlüğünde yapılacak olan bu önemli toplantı, seçkin bir davetli topluluğuyla gerçekleşecek ve konferans çekimleri ilerleyen süreçte geniş kitlelerle de paylaşılacak.

Prof. Dr. Ersan Şen’in konuşmasında ele alacağı başlıklar arasında, Türkiye’nin hukuk sistemindeki sorunlar, sivil anayasa tartışmaları ve Avrupa genelinde yükselen ırkçılığın hukuki boyutları öne çıkacak. Özellikle, Almanya’da yaşanan ve Türk toplumunu da yakından ilgilendiren parti kapatmalarının hukuki etkileri ve sonuçları üzerinde derinlemesine bir analiz yapılması bekleniyor.

ATGB.Berlin Eş Başkanı Ali Yıldırım yaptığı açıklamada, programın sadece gazeteciler için değil, aynı zamanda Türk toplumunun Türkiye’deki hukuki sorunlara olan ilgisini ve destek arayışlarını da gözler önüne sermesinin önemine vurgu yaptı. Türk-Alman ilişkilerinin önemli boyutlarından birini oluşturan bu buluşmanın, sadece akademik bir çerçeveden öte, toplumsal bir dayanışma ve bilgi paylaşımı platformu olarak da büyük önem taşıdığını belirtti.

Davet için Berlin@ATGB.biz  ATGB  Eşbaşkanı Ali Yıldırım  yada Asbaşkanı Mustafa Ekşi ile irtiba geçiniz .