Saadet ve Gelecek Partisi milletvekilleri Gazze için Mısır’a gitti

Saadet Partisi ve Gelecek Partisi milletvekillerinden oluşan bir heyet bu sabah Mısır’a gitti. "Gazze’ye yapılan insani yardım çalışmalarını desteklemek ve yerinde incelemelerde bulunmak için Mısır’a gittiklerini" açıklayan heyette, iki partiden dört milletvekili bulunuyor

Saadet ve Gelecek Partisi milletvekilleri Gazze için Mısır’a gitti
Saadet ve Gelecek Partilerinden dört kişilik bir heyet bugün Mısır'a gitti - 3 Kasım 2023

Saadet Partisi ve Gelecek Partisi milletvekillerinden oluşan bir heyet bu sabah Mısır’a gitti. "Gazze’ye yapılan insani yardım çalışmalarını desteklemek ve yerinde incelemelerde bulunmak için Mısır’a gittiklerini" açıklayan heyette, iki partiden dört milletvekili bulunuyor.

Heyetin Mısır’a hareketinden önce İstanbul havalimanında açıklama yapan Saadet Partisi Ankara milletvekili Mesut Doğan, TBMM’de gerekli inisiyatif alınmadığı için Mısır üzerinden Gazze’ye gitmeye karar verdiklerini söyledi.

“Amacımız Filistinli kardeşlerimize yapılan yardımları arttırmak yönünde adımlar atmak ve yaşanan hadiseleri yerinde inceleyerek bir rapor oluşturmak” diyen Doğan, dünyanın dikkatini Gazze’ye daha fazla çekmek için gittiklerini ifade etti.

Filistin’in 25 gündür bombardıman altında olduğunu söyleyen Doğan, “İsrail’in işgalci bir terör devleti” olduğunu savundu. Mesut Doğan, bombalananın sadece Filistin halkı değil tüm İslam alemi olduğunu dile getirdi.

Saadet Partisi Ankara milletvekili Mesut Doğan, Mısır'a hareketlerinden önce İstanbul havalimanında bir açıklama yaptı - 3 Kasım 2023
Saadet Partisi Ankara milletvekili Mesut Doğan, Mısır'a hareketlerinden önce İstanbul havalimanında bir açıklama yaptı - 3 Kasım 2023

Heyette Doğan’ın yanı sıra Saadet Partisi İstanbul milletvekili Mustafa Kaya, Saadet Partisi Hatay milletvekilli Necmettin Çalışkan ve Gelecek Partisi Denizli milletvekili Sema Silkin Ün de bulunuyor.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, AK Parti hükümetini Gazze için yeterli ve gerekli adımları atmamakla eleştirmiş, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu da Gazze'de yaşananlara kayıtsız kalınmaması gerektiğini vurgulamış ve geçtiğimiz haftalarda Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi Dönem Başkanı Brezilya’nın Ankara Büyükelçisi Carlos Martins Ceglia ile görüşmüştü.

Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu, VOA Türkçe’nin de aralarında bulunduğu medya kuruluşları temsilcileriyle biraraya geldi - 26 Ekim 2023
İLGİLİ HABERLER

Saadet Partisi’nden NATO’ya tepki ve İsveç’e “ret” oyu mesajı