Windows 11'de Türkiye Güncellemesi

Windows 11'de Türkiye Güncellemesi
Windows 11
Windows 11'de Türkiye Güncellemesi

İstanbul-

Microsoft, dünya genelinde milyonlarca kullanıcısı olan Windows işletim sistemi için yeni bir güncelleme yayımladı. Windows 11'in son güncellemesiyle birlikte, Türkiye'deki kullanıcılar şaşırtıcı bir değişiklikle karşılaştılar: Türkiye'nin ismi artık resmi olarak gösteriliyor.

Bu güncelleme, Windows kullanıcılarını şaşırtan ve bazıları tarafından olumlu karşılanan bir değişiklik olarak dikkat çekiyor. Microsoft, kullanıcılarına bu yeni özellikle birlikte daha etkileşimli ve kişisel bir deneyim sunmayı hedefliyor.

Microsoft yetkilileri, bu değişikliği kullanıcıların coğrafi konumlarına daha fazla odaklanmak ve yerel deneyimlerini daha da zenginleştirmek amacıyla yaptıklarını belirtiyorlar. Bu yeni özellikle birlikte, kullanıcılar Türkiye'nin sembolik bir temsilini görebilecekler ve böylece daha kişisel bir bağ kurabilecekler.

Microsoft, bu güncellemenin, kullanıcıların geri bildirimlerine dayalı olarak şekillenebileceğini ve gelecekte daha fazla özelleştirme seçeneği sunabileceklerini belirtiyor. Kullanıcılar, Windows 11'in bu yeni özelliği hakkında daha fazla bilgi edinmek ve geri bildirimlerini paylaşmak için Microsoft'un resmi web sitesini ziyaret edebilirler.