Berlin Deprem Bölgesine Yardım Çalışmalarına Başladı.

Berlin Başkonsolosluğunun Sivil Toplum Örgütleri görüşmesi sonrası ,TDU işadamları derneği yönetim kurulu başkanı Remzi Kaplan ve Basın sözcüsü Doğan Azman Berlin medyasına açıklamalar yaptılar.

Berlin Deprem Bölgesine Yardım Çalışmalarına Başladı.
TDU -Türk Alman İşadamları Derneği
Berlin Deprem Bölgesine Yardım Çalışmalarına Başladı.

Berlin-

Kahramanmaraş merkezli gerçekleşen ve 10 ilimizde büyük bir yıkama ve çok sayıda insanımızı kaybetmemize sebep olan 7.7 büyüklüğündeki deprem tüm dünya'da hertarafından yardım çalışmaları başlatıldı.

Almanya Berlin şehrindeki Türk -Almanya İşadamları Derneği(TDU) depremin olduğu 6 şubat günü ,Berlin başkonsolosluğu Sivil toplum örgütleri istişare toplantısı sonrası, Berlin ulusal ve yerel basını davet ederek gelişmeleri ve yardım çalışmalarının yol haritasını açıkladılar.

TDU,basın toplantısında yakın akrabaları Kahramanmaraş ve Gaziantep'te bulunan Ali Eltan'dan durumları hakkında bilgi alırken, bölgeden gelen telefon görüşmelerini  medya.berlin'e anlattı.
Basın toplantısına TDU basın sözcüsü Doğan Azman yardım çalışmalarının yol haritasını kameralarımıza anlatırken,Başkan Remzi Kaplan yardım çalışmaları nasıl  ve nekadar süreli bir çalışma olacağını bunuda basınla paylaşacaklarını söyledi.

Toplantıya Alman basınından RBB katılırken ,Türk basınından  Alman- Türk Gazeteciler Birliği   (ATGB) yönetimi kurulu ve üyeleri hazır bulundular.

Videojournalist: Bedii Selvi
Reportaj: Mustafa Ekşi

CANLI BLOG