Siyasi parti liderleri oylarını kullanıyor

Türkiye’de Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili genel seçimi için oy verme süreci devam ederken, siyasi parti liderleri de oylarını kullanıyor. Millet İttifakı'nın Cumhurbaşkanı adayı Kılıçdaroğlu Ankara'da, Cumhur İttifakı'nın Cumhurbaşkanı adayı Erdoğan ise İstanbul'da oyunu kullandı

Siyasi parti liderleri oylarını kullanıyor

Türkiye’de Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili genel seçimi için oy verme süreci devam ederken, siyasi parti liderleri de oylarını kullanıyor.

Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı ve CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu Ankara’daki Arjantin İlkokulu’nda oy kullandıktan sonra açıklama yaptı.

Okulun içerisinde ve dışında yoğun bir kalabalık Kılıçdaroğlu’nun görmek için beklerken, vatandaşların “Cumhurbaşkanı Kılıçdaroğlu” sloganları atması dikkat çekti.

Kılıçdaroğlu açıklamasında, “Bütün yurttaşlarıma teşekkür ederim. Sandığa gidip oy kullanan bütün yurttaşlarıma en içten sevgilerimi, saygılarımı sunarım. Hepimiz demokrasiyi, birlikte olmayı, kucaklaşmayı çok özlemişiz. Bundan sonra göreceksiniz inşallah bu ülkeye baharlar gelecek ve baharlar hep devam edecek” ifadelerini kullandı.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş da Kılıçdaroğlu ile aynı sandıkta oyunu kullandı.

Erdoğan: “Seçim süreci olaysız devam ediyor”

Cumhur İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı Recep Tayyip Erdoğan ise, İstanbul Üsküdar’daki Saffet Çebi İlkokulu’nda oyunu kullandı.

Erdoğan oyunu kullandıktan sonra yaptığı açıklamada, “Türk demokrasisi için inşallah bugün sabah itibariyle takipteyim, İçişleri Bakanı’mdan da aldığım bilgilere göre, olaysız bir seçim süreci şu ana kadar devam ediyor. Deprem bölgesinde de vatandaşlarımız büyük bir şevkle ve aşkla oylarını kullanıyor. Buralarda da şu ana kadar herhangi bir sıkıntı yok. Temennim odur ki, akşam sayımlardan sonra ülkemiz, milletimiz, Türk demokrasisi için hayırlısıyla bir geleceği rabbimden niyaz ediyoruz ve bütün seçmenlerimizin hiç endişeye kapılmadan akşam saat 17’ye kadar oylarını kullanmaları Türk demokrasisinin gücünü göstermesi bakımından çok önemli” diye konuştu.

Erdoğan ayrıca sonuçları İstanbul’da takip edeceğini sözlerine ekledi.

Akşener: “Aziz milletimizin vereceği karar başımızın üzerinedir”

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ise oyunu İstanbul’daki Hacı Sabancı Anadolu Lisesi’nde kullandıktan sonra açıklama yaptı. Seçim çalışmalarından bahseden Akşener, seçim kampanyası boyunca 45 yerde miting yaptığını söyledi.

Akşener, “Herkesin hür ve vicdanına dayanarak kullanacağı oyların sandıktan çıkan sonuçlarına, hepimizin saygı göstermesi ve çıkan sonuca başüstüne demesi kısmındayız. Aziz milletimizin vereceği karar başımızın üzerinedir. İnşallah herşey güzel ve iyi olacak” diye konuştu.


Ankara’da Kocatepe Mimar Kemal Anadolu Lisesi’nde oyunu kullanan Ata İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı Sinan Oğan ise, herkese oyunu kullanması çağrısında bulunarak, “Memleketimize, milletimize hayırlı olsun. Sükunetle bu seçimi bir bayram havasında geçirelim” dedi.

YSK Başkanı Yener: “Seçim sorunsuz devam ediyor”

Bu arada Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Başkanı Ahmet Yener, “Cumhurbaşkanlığı pusulasında Muharrem İnce’nin bulunduğu yerin karalandığı” iddiaları soruldu. Oyunu kullandıktan sonra açıklama yapan Yener soruya, “Bu iddianın doğruluğunu biz de teyit edemedik ancak tüm sandık kurulu başkanlarımıza gerekli ikaz ve uyarılar yapılmıştır. Herhangi bir adayın pusuladaki yerinin çizilmemesi gerekmektedir” yanıtını verdi.

Yener ayrıca, şu ana kadar seçimin sorunsuz devam ettiğini sözlerine ekledi.

İLGİLİ HABERLER

Kritik seçimde oy verme süreci başladı