Berlin Sağlık Turizm Fuarı Ziyaretci Değerlendirmeleri

Berlin sağlık fuarının son gününde fuarı ziyaret edenlare , fuarı değerlendirmelerini ve Türkiye'deki sağlık sektörünü değerlendirmelerini istedik.

Berlin Sağlık Turizm Fuarı  Ziyaretci Değerlendirmeleri
Berlin Sağlık Fuarını Ziyaret Eden Jürgen B.

Berlin-

Türkiye'den sağlık sektörü temsilcileri Berlin'de gerçekleştirdikleri fuar bugün kapılarını kapattı.İki gün boyunca süren açılışını Berlin Büyükelçisi Ahmet Başar Şen , Berlin Başkonsolosu yanısıra   Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, DEİK ve Hizmet İhracatçıları Birliği destekleriyle, Türkiye Sigorta’nın Ana Sponsorluğunda “Berlin Sağlık Turizmi Fuarı” yoğun ilgi ile gerçekleşti.Fuarın 2'inci ve son gününde  fuara gelen ziyaretcilerin fuar hakkında ve Türkiye sağlık sektöründe ki değerlendirmelerini istedik.

Genel anlamda fuarın ikinci gününde sağlık firmalarının Almanya yerelinde sektörün ilgili temsilcileri ile ikili görüşmeler ve işbirliği çalışmaları , firmaların karşılıklı tanıtım faliyetleri gerçekleşti.Fuar alanında sorduğumuz sorulara açıklıkla cevap veren Alman ziyaretci Jürgen B. ''Arkadaşlarımın bana fuarı tavsiye etmeleri , Türkiye'de sağlık sektöründeki pozitif anlamdaki gelişmenin sunulan hizmetlerin gözlerimle görüp ikna olmam olumlu şekilde şaşırmama neden oldu'' dedi.

Jürgen B. Alman sağlık sisteminin aşırı yük altında kaldığını bunun Türkiye sağlık sistemi için bir avantaj olduğunu söyledi.Kendisinin de Türkiye'de   profesyonel ekiplerin itinalı bir şekilde bu hizmetlerden yararlandığını konuşmasına ekledi.

İlgili Haber

Videojournalist: Bedii Selvi
Reportaj: Mustafa Ekşi