Hataysporlu Christian Atsu'nun Cansız Bedenine Ulaşıldı

Türkiye’de 11 ilde yıkıma neden olan 6 Şubat’ta yaşanan iki depremin ardından kendisinden haber alınamayan Hataysporlu futbolcu Christian Atsu’nun cansız bedenine ulaşıldı

Hataysporlu Christian Atsu'nun Cansız Bedenine Ulaşıldı
Christian Atsu

Türkiye’de 11 ilde yıkıma neden olan 6 Şubat’ta yaşanan iki depremin ardından kendisinden haber alınamayan Hataysporlu futbolcu Christian Atsu’nun cansız bedenine ulaşıldı.

Onbinlerce insanın yaşamını yitirmesine neden olan depremde çok sayıda sporcu ve spor adamı da hayatını kaybetti. Son olarak Hataysporlu futbolcu Christian Atsu’nun da cansız bedenine ulaşıldığı açıklandı.

Hatay’da yıkılan Rönesans Residence’ta yaşayan Atsu’nun ailesi de Gana’dan gelmiş ve Atsu’nun kurtarılma haberini bekliyorlardı. Ancak Atsu’nun menajeri bugün yaptığı açıklamada, enkaz kaldırma çalışmaları esnasında Christian Atsu’nun cansız bedenine ulaşıldığını söyledi.

Hatayspor’dan konuya ilişkin olarak yayımlanan mesajda da “Göçük altında kalarak hayatını kaybeden futbolcumuz Christian Atsu'nun cenazesi memleketi Gana'ya gönderilmek üzere yola çıkmıştır. Seni unutmayacağız Atsu. Mekanın cennet olsun güzel insan. Üzüntümüzün tarifi yok. Huzur içinde uyu” denildi.


Türkiye Futbol Federasyonu da Atsu’nun ölümü üzerine bir başsağlığı mesajı yayımladı. Mesajda “Atakaş Hatayspor'un futbolcusu Christian Atsu'nun ülkemizi yasa boğan deprem felaketinde hayatını kaybettiğini derin bir üzüntüyle öğrenmiş bulunuyoruz. Christian Atsu'nun ailesine, yakınlarına, sevenlerine ve Hatayspor camiasına başsağlığı dileriz” ifadelerine yer verildi.

Atsu’nun ölüm haberi üzerine daha önce oynadığı kulüpler dahil pek çok spor kulübü ve takım arkadaşları da taziye mesajları paylaştı.