Meksika meclisinde “uzaylı” konferansı: “Yalnız değiliz”

Meksika’da milletvekilleri mecliste ilk kez “uzaylı varlıklarla” ilgili bir oturuma tanıklık etti. Dünya dışı varlıklara olan ilgisiyle tanınan gazeteci Jaime Maussan, uzaylı olduklarını iddia ettiği iki cesedi milletvekillerine sergiledi

Meksika meclisinde “uzaylı” konferansı: “Yalnız değiliz”
Meksika’da milletvekilleri mecliste ilk kez “uzaylı varlıklarla” ilgili bir oturuma tanıklık etti

Meksika’da milletvekilleri mecliste ilk kez “uzaylı varlıklarla” ilgili bir oturuma tanıklık etti. Dünya dışı varlıklara olan ilgisiyle tanınan gazeteci Jaime Maussan, uzaylı olduklarını iddia ettiği iki cesedi milletvekillerine sergiledi.

Maussan’ın meclise getirdiği iki cesedin her iki elinde de üç parmak var. Kafatasları insan anatomisinden farklı görülen kalıntıların 2017 yılında Peru’da Nazca yakınlarındaki bir kazı alanında bulunduğu belirtilyor.

Meksikalı milletvekillerine hitap eden Maussan, Meksika Ulusal Özerk Üniversitesi’nde yapılan bilimsel incelemelerde, sözkonusu kalıntıların yaklaşık bin yıllık olduğuna da vurgu yaptı.

Bölgede, daha önce rastlanan benzer kalıntıların mumyalanmış çocuk cesetleri olduğu ortaya çıkmıştı.

Maussan konuşmasında, “Bunun, dünyamızdaki başka hiçbir türe benzemeyen, insan olmayan bir tür olduğunun açık bir göstergesiyle karşı karşıya olduğumuzu ve herhangi bir bilimsel kurumun bunu araştırmak için tüm olasılıkların mevcut olduğunu söyleyebiliriz sanırım” ifadelerini kullandı ve “Yalnız değiliz” dedi.

Oturuma katılanlar arasında olan Meksika donanması bünyesindeki Sağlık İçin Bilim Enstitüsü Direktörü Jose de Jesus Zalce Benitez de kalıntılar üzerinde DNA analizi ve röntgen cihazıyla inceleme yapıldığını belirterek, “Bu bedenlerin insanlarla bağlantılı olmadığını doğrulayabilirim” dedi.

İLGİLİ HABERLER

‘Uzaylılar Birgün Dünya İle Temasa Geçecek’

İncelemeyi yürüten üniversiteden yapılan açıklamada, 2017 yılında yayınlanan ilk açıklama tekrarlandı ve “Sözkonusu kalıntıların kökeni hakkında hiçbir şekilde bir sonuç çıkarmıyoruz” ifadeleri kullanıldı.

Meksika’daki oturuma ABD donanması pilotlarından Ryan Graves de katıldı. Graves, Amerika’da uzaylılarla ilgili Kongre’de yapılan görüşmelerde de yer almıştı.

ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon), son yıllarda benzeri iddiaların araştırılmasına yönelik çalışmalarını arttırırken, ABD Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi’nin (NASA) yürüttüğü bağımsız araştırmalarla ilgili raporun da bugün yayınlanması bekleniyor.

Dünya dışı varlıklarla ilgili resmi araştırma yürütülmesini destekleyenlerin yanı sıra bu tür çalışmalara ve Maussan’ın iddialarına eleştirel yaklaşanların sosyal medyadaki paylaşımları da dikkat çekiyor.

İLGİLİ HABERLER

ABD Kongresi’nde tarihi UFO oturumu: Eski istihbarat yetkilisinden iddialar